Yatırım yapmaya başla!

Call of Duty: Modern Warfare ve Warzone Oyunları Irkçılığa Karşı Mesajlarına Yenisini Ekledi

ABD’de yaşanan ırkçılığa karşı protestolara Call of Duty oyunları da mesajlarla destek veriyor.
Call of Duty: Modern Warfare ve Warzone Oyunları Irkçılığa Karşı Mesajlarına Yenisini Ekledi

ABD’de son günlerde siyahi vatandaş George Floyd’un polis memuru tarafından vahşice öldürülmesinin yankıları sürüyor. Başkan Donald Trump’ın açıklamaları sonrası gerilim hızla arttı ve insanlar sokağa döküldü. Milyonlarca ABD vatandaşı farklı eyaletlerde protesto yürüyüşleri düzenliyor.

Bu durum ülkede yağma olaylarının da artmasına neden oldu. Caddelerde yer alan pek çok dünya markasına ait mağazalar yağmalanıyor ve içerisinde ürünler çalınıyor. ABD’li teknoloji devi Apple’ın bazı eyaletlerde bulunan mağazaları yağma olaylarından nasibini aldı. 

Olaylar sonrası ırkçılık tartışmaları yeniden alevlendi ve pek çok farklı cepheden konuyla ilgili açıklamalar geliyor. Oyun dünyası da bu olaylara kayıtsız kalmadı ve sosyal medya üzerinden tepkisini gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde Sony, PlayStation 5’in tanıtımını bu sebeple erteleme kararı almıştı.

Son günlerin en popüler oyunlarından bir olan Call of Duty: Modern Warfare ve Warzone oyunları da somut adımlar atıyor. Infinity Ward geçtiğimiz günlerde Call of Duty oyunlarının sezon faaliyetlerini durdurma kararı almıştı. Şirket ırkçılığa karşı yeni önlemler almaya devam ediyor.

Call of Duty’den Irkçılığa Karşı Yeni Adım

Call of Duty’den Irkçılığa Karşı Yeni Adım

Sosyal medyada son dönemde en popüler etiketlerden birisi Black Lives Matter oldu. Siyahi insanların ırkçılığa karşı hareketinin sloganı haline gelen bu ifade, Call of Duty oyunlarında da kendisini gösteriyor. Infinity Ward bu hareketi desteklemek adına Call of Duty: Modern Warfare ve Warzone oyunlarının ekranında bir açıklama yayınladı.

Şirket daha önce de ırkçılığa karşı olan mücadelelerinde istedikleri başarıyı elde edemediklerini belirterek kullanıcılardan özür dilemişti. Oyunculara karşılaşmalar sonlandıktan sonra istemci güncellemesi yapmaları gerektiği söyleniyor. Güncelleme yapılırken çıkan ekranda ırkçılık karşıtı ifadeler yer alıyor. Aynı zamanda oyunların açılış ekranında da bu açıklama dikkat çekiyor.

Açıklamada, “Topluluğumuzun canı acıyor. Topluluğumuzun deneyimlediği sistemsel eşitsizlikler bir kez daha sahnede. Call of Duty ve Infinity Ward eşitlik ve katılımı temsil ediyor. Siyahi toplumun ırkçılığa ve adaletsizliğe karşı sürdürdüğü duruşun arkasındayız. Değişim olana ve Black Lives Matter kazanana kadar asla olmaya çalıştığımız topluluk olamayacağız.” ifadeleri yer alıyor.

Oyunların Yeni Sezonları İptal Edilmişti

Oyunların Yeni Sezonları İptal Edilmişti

Şirket daha öncede oyunların iptal edilmesine yaptığı açıklamada, “Hepimiz Modern Warfare, Warzone ve Call of Duty: Mobile’ın yeni sezonlarını oynamayı dört gözle beklesek de, şimdi sırası değil. Modern Warfare Sezon 4 ve Call of Duty: Mobile Sezon 7’nin lansmanlarını ileri tarihlere taşıyoruz. Şu anda eşitlik, adalet ve değişim için konuşanları görüp duyma zamanı. Biz yanınızdayız.” ifadelerine yer vermişti.

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip platformlar ve oyunlar aracılığı ile yayınlanan bu mesajlar, ırkçılık ile mücadelede önemli yer tutuyor. Call of Duty oyunları dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından oynanıyor ve yayınlanan mesaj bu açıdan önemli. Diğer taraftan NBA 2K20 oyununda da oyunculara ‘Black Lives Matter’, ‘Say Their Name’, ‘I Can’t Breathe’ yazılı tişörtler ücretsiz sunuldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum