Dolar (%0.08) 13.6002
Euro (%-0.30) 15.241
Sterlin (%-0.29) 18.2537
Ons (%-0.34) 1811.63
Gram (%-0.35) 791.87
Çeyrek (%-0.35) 1294.71
THYAO (%2.06) 27,78
ASELS (%-0.37) 21,28
PETKM (%1.27) 8,79
EUR/USD (%-0.38) 1.11973
USD/JPY (%0.21) 114.83
EUR/GBP (%0.02) 0.8352
Petrol (%-0.33) 87.06
Gümüş (%-2.76) 23.15
Bitcoin (%-3.90) 36158.47
Ethereum (%-3.35) 2406.67
Bist100 (%-0.76) 1,936.25

Borsa Ek Gelir Kapısı mı? Piyasada Para Kazanmak Kolay mı?

Borsa Ek Gelir Kapısı mı? Piyasada Para Kazanmak Kolay mı?
25 Ekim 2016 | 14:46Son Güncelleme: 06.06.2017 / 10:42:28
Yorum

Kazanç sağlama konusunda çoğu yatırımcının tercih ettiği yöntemlerden biri de borsa ticaretidir. Çünkü piyasada, birikimleri değerlendirmek ve yüksek miktarlara çıkartmak mümkündür. Tabii ki bunun için doğru zamanda doğru pozisyonları değerlendirmeniz gerekir. Bunun sebebi, gelişigüzel ve içe doğan hisle yapılan işlemlerle beklentileri karşılamanın pek de mümkün olmamasıdır. Bu nedenle, borsa nedir A’dan Z’ye öğrenerek, tecrübe kazanmalısınız. Böylece piyasada birikimlerinizi nasıl yürütmeniz gerektiğini anlayabilirsiniz. Paranızı kontrollü olarak yöneterek beklentilerinizi karşılayacak ek gelirlere imzanızı atabilirsiniz.

Ek gelir elde etmek için tercih edebileceğiniz çok sayıda yöntem vardır. Özellikle günümüz yatırımcıları, fiziki işlemlerin yanı sıra, fiziki olmayan işlemleri de tercih etmektedir. Bu yatırımlar, internet üzerinden yapılabildiği için elinizin altında olan cep telefonlarınızdan dahi yatırımlarınızı yapabilirsiniz. Al–sat işlemlerinin sonucunda, beklediğiniz getirileri elde edebilirsiniz. Bunun için yatırım araçlarının değerinde meydana gelen anlık trend değişimlerinin yönünü doğru belirleyebilmelisiniz. Düşüş mü yoksa yükseliş mi meydana geleceğini, fiyatın hangi seviyelerde ve hangi zaman aralıklarında kırılma yaşayacağını öngörerek işlemlerinizi yürütürseniz, karlı çıkabilirsiniz. (Borsa yükselirken ve düşerken ne yapmalı sorusunun cevabını öğrenmek için burayı tıklayın.) Bunun için kesinlikle yatırım yapacağınız yerin mantığına uygun bir şekilde hareket etmelisiniz. Böylece kar getirecek adımları kolaylıkla atabilir, birikimlerinizi en iyi şekillerde değerlendirebilirsiniz.

Şimdi, borsa ek gelir kapısı mı, piyasada para kazanmak kolay mı gelin hep birlikte soruları yanıtlandıralım:

Borsa Ek Gelir Kapısı mı?

Borsa Ek Gelir Kapısı mı?Borsa, birikimleri değerlendirmek için ek gelir kapısı olarak görülür. Çoğu yatırımcı piyasaya dahi olmak istese de ön yargıları ve korkuları nedeni ile borsaya girmeye çekinir. Şunu bilmelisiniz ki birikimlerin değerlendirilmesi için borsa, yasal bir piyasadır. Bu sayede, herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Sorun yaşasanız dahi hakkınızı yasal yollardan arayabilirsiniz. Bunun için yasal aracı kurum seçiminde bulunmuş olmanız gerekir. Çünkü kurumun yasal olmaması halinde, yaptığınız işlemlerin dokümanına ulaşamayacağınız için hakkınızı arayamazsınız. Bu nedenle, borsaya girmeden önce öğrenilmesi gerekenler adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederim. Burada yer alan bilgiler sayesinde, gerçek hesapta etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Ek gelir kapısı olan borsada yatırım yapmanız için birçok enstrüman bulunur. İstediğiniz enstrümana yatırım yaparak paranızı değerlendirebilirsiniz. Ancak bunun için yatırım araçları hakkında detaylı bilgilere sahip olmalısınız. Zaman içinde fiyatların neden anlık olarak dalgalandığını bilmelisiniz. Dalgalanmalar karşısında nasıl bir mantıkla hareket etmeniz gerektiğini öğrenmelisiniz. Borsa yükselirken ve düşerken nasıl bir tutum içerisinde olmanız gerektiğini öğrenirseniz, trendi doğru yorumlayabildiğiniz takdirde bütün işlemlerinizin sonucundan beklediğiniz etkileri alabilirsiniz. Yüksek miktarda kazanç elde ederek piyasadan beklentilerinizi karşılayabilirsiniz.

Beklentileri karşılamak için borsada yatırımlarınızı uzun vadede yapmanızı öneririm. Çünkü piyasada işlem gören enstrümanların değeri, uzun vadede yükselir. Biliyorsunuz ki yükselişler sonucunda, alım–satım arası farktan kar elde edilir. Bu yüzden yatırım yapacağınız aracın değeri, ileri tdönemde muhakkak ki yükseliş eğiliminde olmalıdır. Kesinlikle düşüş eğilimde olan enstrümanlardan uzak durmalısınız. Düşüşlerin kalıcı olması halinde ciddi anlamda zarar edebilir, bütün paranızı kaybedebilirsiniz. Bu yüzden kesinlikle işlemlerinizi yaparken neden–sonuç ilişkisi kurmalısınız. Bu ilişki sayesinde, sonuç odaklı düşünmek yerine ayrıntılara dikkat edebilir, muhtemel riskleri öngörerek engelleyebilirsiniz.

Borsada Başarılı Olmak için Eğitim Almak Şart mı? Bilgi Almak için Tıklayın.

Borsa Piyasasında Para Kazanmak Kolay mı?

Borsa Piyasasında Para Kazanmak Kolay mı?Bir işte başarılı olmak için belli bir bilgiye ve deneyime ihtiyaç vardır. Aynı şekilde bu  durum, borsa için de geçerlidir. Çünkü piyasanın ve enstrümanların anlık olarak dalgalanması, özellikle acemi yatırımcıların tedirgin olmasına ve yanlış işlem yapmasına neden olur. Bu yüzden belli bir bilgi ve deneyime sahip olduktan sonra borsa gerçek hesabı açtırmalısınız. Böylece, olası ihtimallere karşı önlemenizi alabilirsiniz. Kar getirecek stratejiler üreterek, birikimlerinizi kolaylıkla değerlendirebilirsiniz. (Kısa vadeli borsa yatırımı için stratejiler adlı yazımızdan gerekli hususları öğrenebilirsiniz.) Bunun için kesinlikle borsa işleyiş sistemini çözmeli, piyasada hangi zamanlarda hangi yatırım araçlarını alıp satmanız gerektiğini belirleyebilmelisiniz. Ek olarak, avantajlı pozisyonların sinyallerini alabilmelisiniz. Böylelikle, işlemlerinizi karlı noktalardan yürütebilirsiniz. Sonucundan beklediğiniz etkileri alabilir, bütçenize güzel miktarlarda katkıda bulunabilirsiniz.

Para kazanmak için borsada şans faktörlerinin etkili olmadığını bilmelisiniz. Bu nedenle borsa nedir tam anlamıyla öğrenmelisiniz. Aracı kurumların olanakları sayesinde, borsa nedir baştan sona öğrenebilirsiniz. Ancak eğitimlerin çoğu ücretlidir. Bu sebeple en fazla yarar sağlayacak eğitimleri seçmeli, araştırma yaparak hangi eğitim yönteminin daha faydalı olduğunu belirlemelisiniz. Buna göre istediğinizi seçmeli, faaliyetlerden faydalanmalı ve bilgilerinizi artırmalısınız. Aynı zamanda, geliştirilen sanal hesap fırsatlarını da değerlendirmelisiniz. Bu hesaplarda bol bol alıştırma yapmalı ve sistemin işleyişini çözmelisiniz. Böylece, kazançlı yatırımın sırrını çözebilir ve birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz.

Borsaya Girmeyi Etkileyen Ön Yargılar Nelerdir? Öğrenmek için Tıklayın.

Borsada Düzenli Ek Gelir Elde Edebilir miyim?

Borsada Düzenli Ek Gelir Elde Edebilir miyim?Kazanç sağlamak, borsa hakkında detaylı bilgi ve deneyim sahibi olanlar için kolaydır. Fakat kazancın düzenli olarak elde edilmesi için bilgi ve deneyim düzeyinin üst seviyede olmasını gerektirir. Bunun sebebi, piyasaya manipülasyon ve spekülasyon gibi dış etkenlerin müdahalede bulunması ve yatırım araçlarının ve borsanın bu etkenler yüzünden anlık dalgalanmalara uğramasıdır. Öyle ki kesin kar getireceğine inandığınız pozisyonlar dahi bu etkenler nedeni ile ters istikamete yönelebilmektedir. Bu nedenle iyi bir piyasa takipçisi olmalı, anlık olarak piyasaları ve gelişmeleri kontrol edebilir hale gelmelisiniz. Böylece trendin hangi yönde değişeceğini belirleyebilirsiniz. Buna göre ya acil çıkış ya da karı katlama stratejileri ile yolunuza devam edebilirsiniz.

Sonuç olarak, yüksek miktarda kazançların elde edildiği borsa piyasasında bütçenize fark edilir katkılarda bulunabilirsiniz. Bunun için borsa yatırımının mantığını kavramanız gerekir. Mantık, yukarıda anlattığım gibi basittir. Para kazanmak için enstrümanların sürekli değişen fiyat hareketlerinin yönünü doğru belirlemek gerekir. Buna göre yatırım araçlarının değeri yükselecekse en uygun minimum fiyat seviyesinden alım yapılır. Fiyat, beklentiyi karşılayacak seviyeye yükseldiğinde ise satış yapılarak aradaki farktan kazanç elde edilir. Böylece güzel miktarda getiriler ile dilerseniz borsadan ayrılabilir dilerseniz de kazandığınız paraları katlamaya devam edebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar