Paylaşım

Ünlü Tenis Oyuncusu Boris Becker Borç Batağında!


 

Ünlü Alman tenis oyuncusu Boris Becker, borçları yüzünden Wimbledon kupalarını satılığı çıkardı. İşte detaylar….

Herkesin gelirine göre giderine var, sözüne ne kadar katılıyorsunuz bilemem ama ben bu görüşe ve türevlerine sonuna kadar katılıyorum. Mesela; ne kadar servete sahipseniz aynı derecede ödemeniz, aynı doğrultuda borçlarınız oluyor. Tıpkı borçları yüzünden sahip olduğu değerli eşyaları satışa çıkartan Boris Becker gibi!

Evet, 3 ay önce Londra’da çıktığı mahkemede hakkında iflas ettiği kararı verilen Boris Becker, Wimbledon kupalarıyla birlikte, sahip olduğu lüks saatleri satışa çıkartacakmış. Çünkü biriken borçları 54 milyon pounda ulaşmış!

Efsanevi tenis oyuncusu, henüz 17 yaşındayken Wimbledon’u kazandı ve bu turnuvada birinciliğe ulaşan en genç tenisçi oldu.

Efsanevi tenis oyuncusu, henüz 17 yaşındayken Wimbledon’u kazandı

Ayrıca bir sonraki yıl ile 1989 senesinde de Wimbledon şampiyonu olma ayrıcalığını yaşadı. Bunlara ek olarak; 6 kez tekler Grand Slam şampiyonu olmuş, 1 kez de Olimpiyat Oyunları madalyası kazanmıştır.

Sonuçta; başarılarla dolu bir tenis kariyeri olan Becker, daha sonra da farklı işler yapmış, büyük bir servetin sahibi olmuştur. Ancak yaşanan gelişmeler, Becker’ın paralarının suyunu çektiğini açıkça gösteriyor diyebiliriz.

Yakın bir arkadaşının açıklamasına göre Boris’in acil olarak nakit paraya ihtiyacı var, bunun en hızlı yolu da kupalarını satması!

Boris’in acil olarak nakit paraya ihtiyacı var

Boris’in borç batağı içine sürüklenmesinin ardındaysa pek çok şey olduğu söyleniyor. Bunlardan bir tanesi 2 çocuğunun annesi Barbara Feltus’tan boşanırken kaybettikleri! Çünkü Becker, ilk eşine 10 milyon pound tazminat ile Florida’daki malikanelerini vermişti.

Ardından Rus model Angela Ermakova’nın açtığı babalık davasında çocuğun masraflarını karşılamayı kabul etmişti.

Boris Becker Wimbledon kupalarını satacak

Şu anda Hollandalı model Lilly Kerssenberg ile evli olan Boris Becker’ın avukatları, tenisçinin Majorca’da bulunan 5.2 milyon pound değerindeki evini yeniden ipotek ettirdiği takdirde borçlarından kurtulup kurtulamayacağını tartışıyor. Bakalım, ünlü tenisçi kortlarda gösterdiği başarıyı bu zor finansal durum içinden kurtulma konusunda da gösterebilecek mi?

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın