Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Boeing Hisseleri İlave 737 Max Siparişiyle Dow’un Yıldızları Arasına Girdi

Southwest Airlines'tan 34 adet ilave 737 Max jeti siparişi alan Boeing hisseleri Dow Jones endeksinin yıldızları arasında yer aldı.
Boeing Hisseleri İlave 737 Max Siparişiyle Dow’un Yıldızları Arasına Girdi
Son Güncelleme: 
Yorum

2021’in ilk çeyreğinde beklentilerden daha fazla zarar açıklayan Boeing’ın Southwest Airlines‘tan 34 adet ilave 737 Max jeti siparişi aldığı öğrenildi.

Haber hisseleri olumlu etkilerken BA kodlu hisse senetleri, Dow Jones Endüstri Ortalaması’nın en güçlü artışını kaydedenler arasında yer aldı. Dün 252,66 dolarda kapanış yapan Boeing hisseleri, bugünkü seansa 256,26 dolarla başladı.

Açılış fiyatı aynı zamanda gün içi yüksek seviyeyi temsil ederken sonrasında kazançlarının bir kısmını geri verdi.
Boeing Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

New York Borsası’nda işlem gören hisseler yine de pozitif bölgede seyretmeye devam etti. TSİ 17.20 sıralarında yüzde 0,60 artıda seyreden Boeing, 15 Mart’ta 278 dolarla Mart 2020 sonrası rekorunu kırmıştı.

Hisseler aylık ve yıllık bazda artıda dururken yıl başından bu yana yüzde 19’uk kazanımları, bir yılın artısını geride bıraktı.

Bugünkü yükselişi destekleyen haberin detaylarına bakıldığında ise Southwest Airlines’ın Boeing’in en küçük 737 Max modeli için siparişini, seyahat talebindeki toparlanma gerekçesiyle yaklaşık üç düzine uçak artırdığı görüldü.

Dallas merkezli havayolu, 737 Max 7’lik siparişlerini 34 uçakla artıracaklarını ve bu uçak için toplam sipariş defterini 234’e çıkaracağını söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu