Yatırım yapmaya başla!

BNP Paribas 3. Çeyrekte Beklenti Üstü Net Kâr Açıkladı

Fransız BNP Paribas, yılın üçüncü çeyreği için beklenenden daha iyi kâr açıkladı ve maliyet düşürme planının yıl sonuna kadar tamamlanma yolunda olduğuna işaret etti.
BNP Paribas 3. Çeyrekte Beklenti Üstü Net Kâr Açıkladı

Üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan Fransız BNP Paribas, söz konusu dönemdeki kârının beklentilerin üzerinde geldiğini ve maliyet azaltma planının yıl sonuna kadar tamamlanma yolunda olduğunu bildirdi.

3Ç19’da 1.9 milyar euro (2.1 milyar dolar) net kâr elde eden BNP Paribas için tahmin edilen kâr ise Refinitiv’e göre 1.7 milyar euro idi. Toplam gelir 10.9 milyar euro olarak kaydedilirken, bir yıl önce rakam 10.4 milyar dolardı.

Maliyet gelir oranı bir yıl önceye kıyasla yüzde 2.2 düşerken çekirdek sermaye yeterlilik oranı bir yol önce yüzde 11.7 iken üçüncü çeyrekte yüzde 12 oldu.

BNP Paribas 3. Çeyrek Maliyet Gelir Oranı BNP Paribas CFO’su, sonuçların ardından yaptığı açıklamada çok güçlü büyümeye sahip olduklarını belirterek, üçüncü çeyrekte temek olarak kredi hacimlerinin yüzde 5 arttığını ancak aynı zamanda, Avrupa’daki düşük oranlı ortamda bile gelirlerin de yüzde 5 arttığını söyledi.

Ve bunun temelde BNP Paribas’ın çeşitlendirmesi için bir takdir olduğunu çünkü üç bölümlerinin her birinde bu gelir artışına sahip olduklarını ve ayrıca maliyet azaltmaya odaklanmaya devam ettiklerini vurguladı. Fransız bankası, 2017’nin başlarında bir maliyet azaltma planı başlatmıştı.

BNP Paribas, üçüncü çeyrekte görülen dönüşüm maliyetlerinin bankanın hedefleri ile uyumlu olduğunu ve başlangıçta planlandığı gibi bu yılın sonuna kadar bitmesi gerektiğini aktardı.

BNP Paribas Maliyet Azaltma Planı Yıl Sonuna Kadar Tamamlanacak BNP Paribas hisseleri geçen yıla göre yüzde 20 artış gösterdi. Varlıkları bakımından Fransa’nın en büyük bankası olan BNP Paribas, bu yılın ikinci çeyreğinde 2.47 milyar euro seviyesinde net kâr açıklamıştı.

Euro bölgesindeki bankalar son yıllarda düşük faizli ortam nedeniyle sıkıntı yaşadı çünkü oranlar düştükçe, bankalar için marjlar da düştü. Bu bağlamda Avrupa Merkez Bankası Eylül ayında kademeli bir faiz oranı sistemi getirdi ki bu banka mevduatının bir kısmının ECB ücretinden muaf tutulduğu anlamına geliyordu. Ancak BNP Paribas, bu önlemin ne kadar etkili olacağını sorguladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum