Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bloomberg Uzmanı: Bitcoin, Altın ve Hisseleri Geride Bırakacak

Bloomberg Emtia uzmanı, Bitcoin’in 2022’de hisse senetlerinden ve altından daha iyi performans göstereceğini düşünüyor. Ayrıntılar geliyor...
Bloomberg Uzmanı: Bitcoin, Altın ve Hisseleri Geride Bırakacak
Yorum

Bitcoin geçmiş yıllardan bu yana, emtia ve küresel endekslere nazaran daha iyi performans göstermesi ile yatırımcıların ilgi odağı haline geliyor. Bloomberg analisti Mike McGlone’a göre bu durum 2022 yılında da devam edecek.

Yüksek enflasyonun küresel piyasalar üzerindeki olumsuz etkisine atıfta bulunan analist, bunun Bitcoin’in bir varlık sınıfı olarak olgunlaşmasına yardımcı olacağını düşünüyor. McGlone getiri açısından Bitcoin’in altını geride bırakacağına inanıyor.

Fed’in faiz artırımlarına değinen analist, bu döngünün ortasında Bitcoin’in altın ve borsaları performans olarak geride bırakacağını iddia etti. 31 Aralık 2019 itibariyle Bitcoin, altın ve S&P 500’den daha iyi performans gösteriyor.

2019'dan bu yana Bitcoin'ın emtia ve hisselere karşı performansı
Kaynak: Bloomberg

ABD’de artan enflasyon ve petrol gibi artan enerji maliyetleri nedeniyle, birçok kişi paralarını yatırmak için güvenli bir sığınak arıyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma, Bitcoin’in enflasyona karşı dolardan 5 kat daha iyi bir koruma sağladığını ortaya koymuştu.

Avrupa Parlamentosu’nun kripto para madenciliğini kısıtlamama kararının yanı sıra ABD Başkanı Joe Biden’in geçtiğimiz hafta sektörde inovasyonu ve büyümeyi teşvik eden son Yürütme Kararı’nın bir sonucu olarak, Bitcoin ekonomik zorluk dönemlerinde umut verici bir değer deposu olarak ortaya çıkıyor.

Kripto para birimi Kasım’dan bu yana yarattığı kayıpları geri almaya çalışıyor ve an itibariyle 40.000 dolar seviyesinden işlem görüyor. BTC geçtiğimiz yılın Kasım ayında 69.000 dolara çıkmış ve tarihi zirvesini tazelemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%