Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Blockchain Derneği Yöneticisi ABD’nin Yaptırım İddialarını Yalanladı

ABD hükümetinin kripto para yatırımı yapan şirketlere baskı yapacağı iddiası yalanlandı.
Blockchain Derneği Yöneticisi ABD’nin Yaptırım İddialarını Yalanladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçtiğimiz günlerde ABD Hazine Bakanlığı’nın kripto para yatırımı yapan şirketlere, kara para akladıkları iddiasıyla soruşturma başlatacağı iddiası ortaya atılmıştı. Hazine’nin kripto para kullanarak bazı finans kurumlarına karşı kara para aklama suçlamaları getirdiğine dair söylentiler, hafta sonu sosyal medyada dolaşmaya başlamıştı.

Hafta sonu Bitcoin’in yaşadığı sert düşüşle ilgili bu söylentilerin pay sahibi olduğu belirtilmişti. Blockchain Association’ın yönetici direktörü Kristin Smith, ABD Hazine Bakanlığı’nın Bitcoin ve kripto para birimlerine yönelik katı adımlar atacağına dair iddiaları yalanladı.

Smith şirketleri kara para aklamakla suçlamanın Adalet Bakanlığı’na ait olduğunu belirterek iddiaların doğru olmadığını söyledi. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Şubat ayında kripto para birimlerinin yasadışı faaliyetler için açıkça kötüye kullanılmasının endişe yarattığını belirtmişti.

Bazı çalışmalar kripto para birimlerinin suç amaçlı kullanımının küresel kripto ticaretinin küçük bir oranını oluşturduğunu gösteriyor. Nisan ayının başlarında, Coinbase ve Square gibi kripto para birimi alanındaki önde gelen kuruluşlar, Crypto Council for Innovation adlı yeni bir lobi girişimini duyurdular.

Blockchain Association dışında Coin Center gibi diğer gruplar da ABD’de makul düzeyde kripto para düzenlemeleri yapılmasını talep ediyor. Smith, Nasdaq’taki Coinbase listelemesi gibi olayların, Washington’daki yetkililerin göz ardı edemeyeceği bir durum olduğunu belirtiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%