Yatırım yapmaya başla!

Blackstone CEO’su: “Trump’ın Rusya’yla Dolap Çevirdiği İddiaları Bana Anlamsız Geliyor”

Blackstone Group’un CEO’su ve kurucu ortağı Stephen Schwarzman, ABD Başkanı Donald Trump’ın 2016 seçimlerinde Rusya ile gizli anlaşma yaptığı iddiaları hakkında konuştu.
Blackstone CEO’su: “Trump’ın Rusya’yla Dolap Çevirdiği İddiaları Bana Anlamsız Geliyor”

Blackstone Group’un CEO’su ve kurucu ortağı Stephen Schwarzman, bugün verdiği bir demeçte Donald Trump’ın 2016 başkanlık seçimlerini kazanmasına yardımcı olması için Rusya ile gizli anlaşma yaptığı iddialarının hiçbir anlam ifade etmediğini söyledi. Varlık yönetimi devinin CEO’sunun açıklamaları, Özel Yetkili Savcı Robert Mueller’in uzun zamandır beklenen Rusya soruşturması raporunu Adalet Bakanı William Barr’a iletmesinden bir gün sonra geldi.

Barr’ın soruşturma sonucuyla ilgili komitelere bu hafta sonu birer rapor göndereceği aktarılırken Adalet Bakanlığı’nın bundan sonraki tavrının belirleyeceği olacağı söylendi. Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, konuyla ilgili bundan sonraki sürecin Bakan Barr’a kaldığını ve gelişmeleri merakla beklediklerini bildirdi.

Pekin’de CNBC’ye konuşan Schwarzman; “Başkanın ve kıdemli insanların Amerikan seçiminde hile yapmak için Ruslarla iş birliği yaptığı iddiası, bana hiç mantıklı gelmiyor” diyerek dikkat çekti.

Blackstone CEO'su: Trump’ın Rusya’yla Gizlice Anlaştığı İddiaları Bana Anlamsız GeliyorNitekim Schwarzman, Mueller raporunun ABD ve küresel ekonomi için bir risk haline gelip gelmeyeceği yönündeki soruya bu cevabı verdi. 2016 seçimlerinin ardından Cumhuriyetçi Parti’nin önemli bir destekçisi olan Schwarzman, geçen yıl partiye 12.8 milyon dolar bağış yapmıştı. The Washington Post’a göre de milyarder 2016 başkanlık yarışında Trump kampanyasına bağış yapmamış ve Trump’ın adaylığını onaylamamıştı.

Öte yandan dün teslim edilen Mueller raporunun bulgularının henüz kamuoyuna açıklanmadığı ve ne kadarının açıklanacağının belli olmadığı bilgileri de hatırlatıldı.

Mueller Raporu Adalet Bakanı Teslim Edildi Şimdiye dek 34 kişinin ve üç Rus şirketinin soruşturma sonucunda suçlamalarla karşı karşıya kaldığı da biliniyordu. Mueller raporunun şüpheleri gidermeye yardım edip etmeyeceği yönündeki soruya ilgi çekici bir yanıt veren Schwarzman, bunun Trump yönetiminin Çin ile ticaret müzakereleri için olumlu olabilecek bazı potansiyel yükleri kesinlikle ortadan kaldıracağını dile getirdi.

ABD’li ve Çinli müzakerecilerin bir sonraki görüşmelerde 28-29 Mart tarihlerinde Pekin’de buluşması beklenirken Schwarzman, her iki tarafın da konuşmaları sürdürmek için görüşmelerinin iyi bir gelişme olduğunu vurguladı. “İlerleme kaydetme şekilleri aslında görüşmeler yapmak. Bence bu şekilde devam ederlerse, bir anlaşmaya varabilmeleri oldukça iyi bir ihtimal” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum