Yatırım yapmaya başla!

Dünyaya Yayılan Black Friday Çılgınlığı Amazon’a İngiltere’de Rekor Kırdırıyor!

Black Friday çılgınlığı tüm dünyayı kasıp kavururken, Amazon İngiltere'de kırdığı rekorlarla durumun keyfini çıkartıyor. Detaylar şöyle;
Dünyaya Yayılan Black Friday Çılgınlığı Amazon’a İngiltere’de Rekor Kırdırıyor!

Şükran Günü’nün ertesi günü ABD’li mağazaların yaptığı büyük indirimleri ifade eden Black Friday’in uluslararası piyasalara yayılmasıyla olay devasa bir alışveriş çılgınlığına dönüştü. İndirim çılgınlığının avantajlarından faydalanmak isteyen dünya çapındaki perakendecilerin sayısı artarken Amazon da bu yıl İngiltere’de şimdiden rekor seviyeler ulaştığını duyurdu.

Buna göre e-ticaret devi, gece yarısından Cuma günü öğle saatine kadar 100 bin oyuncak ve 60 bin güzellik ürünü sattığını belirtti. Amazon’un İngiltere’deki bölgesel operasyon direktörü Jonatan Gal da konuyla ilgili; “en yoğun günlerimizden biri için kesinlikle hazırız” ifadelerini kullandı. Zira Amazon bu yılki tatil dönemi için İngiltere’de 20 bin mevsimlik işçi çalıştırıyordu.

Jonatan Gal da şirketim tüm yıl boyunca, tatil dönemi gelip çattığında işlerin aksamaması için hazırlık yaptıklarını kaydetti.

Black Friday’in Tüm Dünyaya Yayılması Amazon’a İngiltere’de Rekor Kırdırıyor“Müşterimizin ürünü daha hızlı ve daha hızlı almak istediğini biliyoruz” diyen Gal, işlerin sorunsuz bir şekilde ilerlediğini dile getirdi. Burada yakın zamanda eMarketer tarafından yapılan bir araştırma hatırlatıldı ki söz konusu raporda İngiltere ve İskandinav ülkelerindeki tüketicilerin en doyumsuz Black Friday alıcıları arasında olduğu öne sürülüyordu.

İlaveten raporda Black Friday çılgınlığının ABD’de yatıştığını gösteren işaretlerin bulunduğu fakat çılgınlığın Avrupa çapında giderek daha fazla ilgi gördüğü bilgisi verildi.

Black Friday Çılgınlığı Tüm Dünyaya Yayıldı Kaynaklarda bu yıl ABD’de alışveriş yapanların üzerine açılan ateşin de insanları korkuttuğu yönünde yorumlara yer verildi. Alabama’da bir alışveriş merkezinde insanlar alışveriş yaparken düzenlenen silahlı saldırıda saldırgan yakalanmış ama çok sayıda kişi yaralanmıştı.

Danışmanlık şirketi PwC’nin Ekim ayı raporunda da İngiliz müşterilerin Black Friday ve Cyber Monday arasında ortalama 234 sterlin harcayacakları kaydedilmişti.

Müşterilerin tahmini yüzde 45’i alışverişleri bilgisayarlarından yapacakken yüzde 26’sının ise mağazaları kullanacağı öngörülmüştü.

Black Friday ve Cyber Monday satışları Fransa’da da giderek yayılırken Adobe, Fransız tüketicilerin yüzde 48’inin bu yıl tatil alışverişlerini siber hafta sonu boyunca yapmaya devam edeceklerini bildirmişti. Çılgınlık İtalya, İspanya ve Almanya da dahil Avrupa’nın geri kalanına yayılırken Asya’da Japonya ve Hindistan gibi ülkeler de bu dönemdeki indirimlerden faydalanmaya başlamıştı.

Ancak Amazon’un depolarındaki insanlık dışı çalışma ortamlarını protesto etmek isteyen bazı kişiler, Black Friday’de e-ticaret şirketinin ihya edilmemesi için eylemler düzenlediler. Fakat Amazon gösterilerle ilgili olarak yorum yapmadı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Alışveriş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum