Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitmain İkinci El Piyasasını Desteklemek için Yeni Cihaz Satışını Durdurdu

Şirket madenciler için yeni cihaz satışına ara verdi.
Bitmain İkinci El Piyasasını Desteklemek için Yeni Cihaz Satışını Durdurdu

Dünyanın en büyük madencilik cihazı üreticisi Bitmain, Çin hükümetinin baskılarının ortasında yeni bir karar aldı. Şirket yerel fiyatları desteklemek için yeni cihazların satışını durdurduğunu açıkladı.

Dünyanın en büyük Bitcoin makinesi üreticisi, Nisan ayından bu yana üst düzey platformların fiyatları yaklaşık %75 düştükten sonra yeni ekipman satmayı bıraktığını söyledi. Satışların ertelenmesi ile sektörden ayrılan madencilerin makineleri için daha iyi fiyatlara ulaşılması amaçlanıyor.

İkinci El Cihazlar Desteklenecek

İkinci El Cihazlar Desteklenecek

Azalan arzın yeni makineler için uzun vadede fiyatları yükseltirse Bitmain de fayda sağlayabileceği belirtiliyor. Firma daha küçük altcoinleri çıkarmak için kullanılan cihazların gelecekteki teslimatı için ekipman satmaya devam edeceğini söyledi.

Çin hükümeti son dönemde Bitcoin madencilerine yönelik uyguladığı baskı ile gündeme geliyor. Kuzey İç Moğolistan’dan hidro zengini Sichuan’a kadar olan yerlerde yerel yönetimler, madencilik tesislerinin kapatılacağı açıklanmıştı.

Artan baskı madencilerin cihazlarını sökmesine ve başka ülkelere taşıma planları yapmasına neden oluyor. Madencilere yönelik artan baskı Bitcoin hash oranında büyük düşüşler yaşanmasına neden oldu. Bu durumun etkisiyle BTC’nin fiyatında Nisan ayından bu yana %50’nin üzerinde kayıp yaşandı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum