Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BitGo Yöneticisi Kurumsalların Bitcoin Alma İsteğinin Arttığını Söyledi

BitGo yöneticisi Darren Jordan, bilançolarına Bitcoin eklemek isteyen şirketlerden gelen talebin arttığını söyledi.
BitGo Yöneticisi Kurumsalların Bitcoin Alma İsteğinin Arttığını Söyledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Dijital varlık şirketi BitGo yöneticisi Darren Jordan, kurumsalların Bitcoin’e olan ilgisinin arttığını söyledi. Jordan’a göre şirketler bilançolarına Bitcoin’i nasıl ekleyeceklerini öğrenmek istiyor. Londra’daki bir konferansta konuşan Jordan, Şirketlerin bilançolarının küçük bir yüzdesini Bitcoin’e tahsis etmek istediklerini söyledi.

Jordan, bunun çok fazla eğitim gerektirdiğini ve şirketlerin likidite, düzenleyici çerçeveler ve buna izin verilip verilmeyeceği konusuna araştırma yapılması gerektiğini belirtti. Genesis Trading CEO’su Michael Moro da, Jordan ile aynı fikirde.

Moro, firmanın 2015 yılından beri hedge fonlarla çalışmasına ve o zamandan beri aile ofisleri ve benzeri işletmelerin pazara girmesine rağmen, geçen yıldaki en büyük değişikliklerden birisinin yaşandığını söyledi.

Bilançolarına kripto para koyan şirketlerde muazzam bir artış gördüklerini belirten Moro, bunun sadece ABD’deki teknoloji firmalarıyla sınırlı olmadığını, Güney Amerika ve Güneydoğu Asya’daki firmaların katılımlarıyla yükseldiğini belirtti.

Kripto paraların değer kazanması ve düzenlemelerin etkisiyle kurumsal yatırımcıların piyasaya olan ilgisi artmaya devam ediyor. Son yükselişile ile beraber kripto para piyasasının toplam değeri 2.3 trilyon dolara ulaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%