Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BitGo Ripple Cüzdanlarına Çoklu İmza Özelliği mi Getiriyor?

Ripple cüzdan uygulaması BitGo'nun çoklu imza teknolojisi getireceği konusunda sağlam kaynaklardan duyumlar alındı. İşte detaylar;
BitGo Ripple Cüzdanlarına Çoklu İmza Özelliği mi Getiriyor?
Son Güncelleme: 
Yorum

Ripple, 2017’nin ilk yarısında gösterdiği üstün performans ile kripto para pazarının yıldızı oldu. Hala kendini geliştiriyor ve küresel ticaretin yeni ödeme sistemi olma yolunda ilerliyor. Cüzdan uygulamaları konusunda henüz kısıtlı imkanları olsa da bu konu üzerine çalıştığı biliniyor. Kurumsal müşterilere özel olarak faaliyet gösteren BitGo isimli cüzdanın ise çoklu imza teknolojisi getirdiği söyleniyor.

Ripple’nin mimarlarından olan David Schwartz, JoelKatz ismiyle XRP Chat isimli forumda BitGo ile ilgili bir başlıkta yazdıklarıyla dikkat çekti.

David Schwartz Forumda Açıkladı

Schwartz, bunun bir sır olmadığını umduğunu belirterek, BitGo çoklu imza XRP cüzdanını kurduğunu ve gönderim işlemi yaptığını belirtti.
Herhangi bir sorunla karşılaşmadığını da söyleyen David’in bu yazdıkları dikkatleri hemen çekti. BitGo’nun çoklu imza teknolojisi ile çalışmaya başlaması, Ripple kullanıcıları için sevindirici bir gelişme olacaktır.

Henüz resmi bir açıklama olmamasına karşın, David Schwartz’ın güvenilir bir kaynak olması bir sinyal olarak algılandı. Üstelik diğer kullanıcıların yorumları da açıklamayı destekler nitelikteydi.

David Güvenilir Bir Kaynak

Çoklu imza çözümleri, kripto para şifrelemesinde ve token cüzdanlarında oldukça önemli bir parça olarak görülüyor. Özellikle Ripple gibi kurumsal amaçlı platformlarda olumlu etkileri görülecektir.

Ripple için Önemli Bir Adım

2017 yılının Şubat ayında Ripple tarafından yapılan açıklama ile BitGo’nun kurumsal cüzdan oluşturmaya başladığını ve güçlerini birleştirdiklerini öğrenmiştik. Çoklu imza adımı da bu kapsamda en önemli adımlardan birisi olacağa benziyor.

Güvenilirlik anlamında dünyanın en büyük bankalarının desteğini alan Ripple ve para birimi XRP, ikinci mali çeyreğini % 3997 artışla tamamladığını açıkladı.

Ripple Yüzde 4000 Arttı

Yılın ilk yarısında üstün bir performans gösteren Ripple için geleceğe en yakın kripto para ve ödeme sistemi yakıştırması yapılır. Biraz araştırıldığında ise haklı bir yakıştırma olduğu anlaşılmaktadır. Etkileyici bir performans gösteren Ripple, şu anda bitcoin ve ethereumdan sonra en değerli üçüncü kripto para olarak görülmektedir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu