Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitfarms, Bitcoin Üretimi Temmuz’da %50’ye Yakın Arttı

Şirket Temmuz ayında 391 Bitcoin çıkardı ve rekor kırdı.
Bitfarms, Bitcoin Üretimi Temmuz’da %50’ye Yakın Arttı

Kripto para madencileri son dönemde üretimine hız vermiş görünüyor. Sektörün önde gelen şirketlerinden Bitfarms, Temmuz ayı içerisinde Bitcoin üretim oranını %47.5 oranıdna artırdığını açıkladı.

Su süre içerisinde 391 BTC üretildi ve bugüne kadarki en iyi aylık performansa ulaşıldığı belirtildi. Yılın başından bu yana üretim neredeyse iki katına çıktı ve günlük ortalama 13 BTC’ye yükseldi.

Şirket Bitcoin’leri Elinde Tutuyor

Şirket Bitcoin'leri Elinde Tutuyor

Bitfarms’ın Temmuz ayında 14 milyon dolar, yani 2021’in en düşük üretim ayı olan Şubat ayına göre %80 daha fazla kâr elde sağladığı tahmin ediliyor. Kanadalı şirket, 69 milyon dolar değerindeki madenciliği yapılan Bitcoin’lerin %96’sını elinde tuttuğunu açıkladı.

Bitfarms kurucusu ve CEO’su Emiliano Grodzki, şirketin çıktı arttıkça bilançosuna Bitcoin eklemeye devam edeceğini söyledi. Firma şu anda küresel Bitcoin hash oranının %1.5’ini elinde tutuyor.

Bu veri Bitfarms’ı Kuzey Amerika’nın en büyük halka açık madencisi konumuna getiriyor. Şirketin üretim aşamasında %99 oranında hidroelektrik enerji kullandığı belirtildi. Bu açıklama sonrası Bitfarms hisselerinde %15 artış oldu ve günlük kapanış 5.13 dolar seviyesinde gerçekleşti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum