Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitfarms Arjantin’de Yüksek Kapasiteli Madencilik Tesisi Kuruyor

Kanadalı madencilik şirketi bu yatırım ile maliyetlerini azaltmayı planlıyor.
Bitfarms Arjantin’de Yüksek Kapasiteli Madencilik Tesisi Kuruyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin’in son dönemde fiyatının artması ile beraber şirketler madencilik yatırımlarına da ağırlık vermeye başladı. Kanada merkezli Bitcoin madenciliği firması Bitfarms, Güney Amerika bölgesindeki genişleme planlarına dair yeni bir yol haritası çizdi. Firma Arjantin’de yeni bir madencilik tesisi kuracak ve bu merkez 210 MW üretim kapasitesine sahip olacak.

Bitfarms geçtiğimiz yılın Ekim ayında 60 MW’lık bir elektrik santrali inşa etmek için sözleşme imzalamıştı. Yeni kurulacak tesis ile güç kapasitesinde %250 artış sağlanmış olacak. Ayrıca elektrik fiyatlandırmasında ise yüzde 10’luk yükseliş olacağı belirtildi.

Şirket ilgili mercilerle görüşmelerin sürdüğünü ve 2022’nin başlarında Arjantin’deki yeni tesisi faaliyete geçirmeyi hedeflediğini açıkladı. Bitfarms Başkanı Geoffrey Morphy, “Arjantin’de planladığımız genişleme, hissedarlara değer katma arzumuzun bir devamıdır” Stratejik genişleme, aradığımız ölçeği ve verimliliği sağlıyor.” açıklamasını yaptı.

Morphy ayrıca uzun yıllar kullanılabilecek düşük maliyetli güçle, kısa vadede marj ile performanslarının artacağını ifade etti. Şirket kurulacak olan kapasite ile Bitcoin’in 55.000 dolar fiyatı üzerinden 650 milyon dolar elde edebileceğini düşünüyor.

Bitfarms’ın şu anda Kanada’nın Québec şehrinde toplam 69 MW kapasiteye sahip beş endüstriyel ölçekli hidroelektrik tesisi bulunuyor. Şirket ayrıca bir ABD merkezli bir girişim ile Nasdaq listesi için hazırlanıyor. Bitfarms, genişleme çabalarının bir parçası olarak on binlerce bitcoin madencilik makinesi satın almıştı. Mart ayı başlarında, 48.000 MicroBT cihazın satın alındığı duyurulmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu