Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Madencisi Bitdeer, SPAC ile Birleşerek Halka Açılıyor

Birleşik şirket, Bitdeer Technologies Group olarak yeniden adlandırılacak.
Bitcoin Madencisi Bitdeer, SPAC ile Birleşerek Halka Açılıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD ve Norveç’te beş kripto para madenciliği veri merkezi işleten Bitdeer Technologies, özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC) Blue Safari Group Acquisition Corp ile birleştiğini duyurdu. Anlaşma, Bitdeer’a yaklaşık 4 milyar dolarlık bir işletme değeri veriyor. Birleşme iki şirketin yönetim kurulları tarafından oybirliği ile onaylandı.

Bitdeer, madencilik merkezlerine ek olarak, madenci tedariki, nakliye lojistiği, madencilik veri merkezi tasarımı ve inşaatı, madencilik makine yönetimi ve günlük operasyonlar dahil olmak üzere Bitcoin madencileri için teknoloji ve madencilik hizmetleri sunuyor.

Birleşme sonrası yeni kurulan şirketin adı Bitdeer Technologies Group olarak değiştirilecek ve Nasdaq borsasında halka açık bir şirket olarak işlem görecek. Anlaşmanın önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde tamamlanmasının ardından, birleştirilmiş firmaya Bitdeer’in başkanı ve kurucusu Jihan Wu liderlik edecek.

SPAC, ticari faaliyetleri olmayan bir şirkettir. Bir halka arz yoluyla sermaye artırmak ve daha sonra mevcut şirketleri satın almak veya bunlarla birleşmek üzere faaliyet gösteriyor. Şirketin Asya’daki yeni fırsatlara odaklandığı biliniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%