Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Borsalardaki Arz oranı %6.2’ye Kadar Düştü

Zincir verileri, yatırımcıların Bitcoin’lerini borsalardan dışarı çıkardığını gösteriyor. İşte detaylar…
Bitcoin’in Borsalardaki Arz oranı %6.2’ye Kadar Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin’in döviz arz oranı, 2021’in başından beri sürekli bir düşüşüyor. Büyük kripto adresleri, dijital varlıkları son birkaç ay içinde soğuk ve bilinmeyen cüzdanlara taşıdı. Son verilere göre, önde gelen dijital borsalar şu anda toplam dolaşımdaki BTC arzının yalnızca %6,2’sini elinde tutuyor.

CryptoRank tarafından yayınlanan veriler , kripto ticaret platformlarının şu anda toplam 1,3 milyon BTC’ye sahip olduğunu gösteriyor. Öte yandan, Bitcoin’in toplam dolaşımdaki arzı şu anda 18,9 milyon civarında.

BTC’nin azalan döviz arz oranı, 2021 boyunca fiyat büyümesinde önemli bir rol oynadı. Sınırlı mevcut arz ve büyük bir talep, fiyatı Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 dolara taşımıştı.

BTC borsa oranları
Kaynak: CryptoRank

Borsalar arasında Coinbase en büyük BTC arzına sahip durumda. Verilere göre dijital varlık ticaret platformu 580 binden fazla coine sahip olurken, onu Binance ve Bitfinex izliyor. Dijital borsalar OKEx, Bitflyer ve Bittrex Exchange de önemli miktarda kripto para tutar. Neredeyse tüm borsalarda 2021 genelinde önemli çıkışlar görüldü.

Son fiyat oynaklığı nedeniyle, kripto varlığının kısa vadeli sahipleri önemli kayıplar yaşadı. Bununla birlikte, BTC bu hafta bazı iyi kazanımlara tanık oldu ve yaklaşık iki hafta içinde ilk kez 51.000 dolara ulaştı. Bitcoin yazım itibariyle 50.800 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu