Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Hafta Sonu Yaklaşırken %7 Kayıpla 35 Bin Dolara Geriledi

Hafta sonları kripto para piyasaları için olumsuz geçiyor.
Bitcoin Hafta Sonu Yaklaşırken %7 Kayıpla 35 Bin Dolara Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz haftalarda başlatmış olduğu düşüş trendini sürdürüyor. Tüccarlar hafta sonu yaklaşırken Bitcoin’de yeni dalgalanmalara karşı hazırlanıyor. Kripto para son verilere göre %7’den fazla değer kaybetti ve 35.100 dolar seviyesine kadar geriledi.

BTC’nin düşüşünde çeşitli çevrelerden gelen olumsuz yöndeki açıklamalar önemli rol oynuyor. Son olarak Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, endüstrinin gerçek dünyadaki faydası hakkında şüphelerini ifade eden büyüyen bir merkez bankacıları listesine katılırken, kripto para piyasası bu söylemlerden olumsuz etkilendi.

BTC hafta sonu düşüşü
Kaynak: Bloomberg

Swissquote’ta kıdemli bir analist olan İpek Özkardeskaya, “Kripto piyasasındaki huzursuzluğa bakıldığında, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde başka bir telaşlı hafta sonu ticareti görme şansımız var” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz hafta sonu Cumartesi günü fiyatlarda %10 artış yaşanmıştı. Ancak ertesi gün %18’lik bir düşüş görülmüş ve kazançlar geri alınmıştı. Analistler hafta sonu işlemlerin spekülatif ve volatilitenin çok yüksek olduğunu belirtiyor.

Bu da Bitcoin’in yatırım aracı olarak kullanılmasını zorlaştırıyor. BTC, Nisan ayında 64.000 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yükseğini kaydetti. Bu noktadan yönünü aşağı çeviren kripto para %’40’ın üzerinde değer kaybetti.

Analistler kilit destek noktasının 30.000 dolar bölgesi olduğunu belirtiyor. Bu seviyenin altındaki bir kırılma ayı piyasasının onayı anlamına gelebilir. Yukarı yönde 37.000 dolar direncinin temizlenmesi ise yükselişi hızlandırabilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%