Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Elon Musk Etkisiyle %10’dan Fazla Düşerek 42 Bin Dolara Geriledi

BTC 45.000 dolar desteğini kırdı ve düşüşünü hızlandırdı.
Bitcoin Elon Musk Etkisiyle %10’dan Fazla Düşerek 42 Bin Dolara Geriledi

Bitcoin son haftalardaki düşüşünü çeşitli gelişmelerin etkisiyle sürdürüyor. Son dönemde Tesla CEO’su Elon Musk’ın paylaşımları ile beraber kripto paradaki düşüş eğiliminde artış gözlemlendi. BTC’deki değer kaybı başta Ethereum olmak üzere tüm piyasada likidasyon yaşanmasına neden oluyor.

Son verilere göre BTC, 45.000 dolar desteğini de kırarak, 42.000 dolara kadar geriledi. Fiyat şu anda 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görüyor. 42.000 dolara kadar gerileyen kripto para burada alıcılar ile karşılaştı ve an itibariyle 45.000 dolar seviyesinden işlem görüyor.

BTC 42 bin dolara kadar geriledi
Kaynak: TradingView

BTC bu trend ile son 3 ayın en düşük seviyesine gerilemiş oldu. 42.000 dolar bandında ana destek trendi bulunuyor. Parite bu seviyenin üzerinde tutunduğu takdirde, yeniden yükselişe başlaması mümkün görünüyor.

BTC’nin sert düşüşünde son günlerde Elon Musk’ın yaptığı paylaşımlar önemli rol oynadı. Bitcoin madenciliğinde kömür kullanıldığını ve yüksek enerji tüketimi ile beraber çevre kirliliği yarattığını söyleyen Musk, kripto paradaki düşüşü hızlandırmış oldu.

Yaşanan sert düşüş kripto para piyasasından büyük çıkışlar yaşanmasına neden oldu. CoinMarketCap verileri toplam piyasa değerinin 2.1 trilyon doların altına düştüğünü gösteriyor. BTC’nin piyasa hakimiyeti ise %40.2 seviyesinde bulunuyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum