Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Yatırım Ürünleri Geçen Hafta 39 Milyon Dolar Giriş Gördü

Kurumsallar Bitcoin biriktirmeye devam ediyor. Yatırım ürünlerine olan artış dikkat çekiyor. İşte detaylar...
Bitcoin Yatırım Ürünleri Geçen Hafta 39 Milyon Dolar Giriş Gördü
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin uzun zamandır yatay bir aralıkta seyrediyor ve bu durum kurumsallar için alım fırsatı olarak görünüyor. Veriler geçen hafta içerisinde Bitcoin yatırım ürünlerine 39 milyon dolar giriş olduğunu gösteriyor.

CoinShares haftalık fon akışları raporunu yayınladı ve kripto yatırım ürünlerinde olumlu bir geri dönüşün altını çizdi. Bitcoin, Ethereum, XRP ve Polkadot yatırım ürünlerine son yedi gün içinde önemli miktarda giriş gerçekleşti.

Haftalık kripto yatırım ürünleri
Kaynak: CoinShares

Kripto para yatırım ürünlerine geçen hafta içerisinde 63 milyon dolar giriş olduğu kaydedildi. Ethereum’daki kurumsal girişler ise 18 milyon dolara ulaştı. Geride kalan 9 hafta içinde ilk kez, yatırımcılar arasında duyarlılıkta bir geri dönüş anlamına gelen tüm bireysel dijital varlıklarda girişler görüldü.

Bitcoin ve eThereum’un yanı sıra XRP, 1.2 milyon dolar üzerine yatırım çekti. Bu girişler Cardano ve Polkadot tarafında sırasıyla 2.1 milyon ve 700 bin dolar olarak kaydedildi. Fiyat hareketi açısından, Bitcoin ve XRP geçen hafta marjinal kazançlar gördü. Öte yandan, Ethereum son yedi gün içinde %10’dan fazla sıçradı.

Son veriler itibariyle Bitcoin’in piyasa değeri 650 milyar doların üzerinde seyrediyor. Kripto para birimi 34.700 dolar seviyesinden işlem görürken, Ethereum ise yükselişini 2.300 doların üzerine taşıdı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%