Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin ve Litecoin’e Yeni Gizlilik Güncelleştirmeleri Geliyor

Bitcoin ve Litecoin’e sırasıyla Taproot ve MimbleWimble adlı güvenlik güncelleştirmeleri geliyor.
Bitcoin ve Litecoin’e Yeni Gizlilik Güncelleştirmeleri Geliyor

Bitcoin’in gizliliğini ve esnekliğini artırması gereken bir protokol güncellemesi olan Taproot için Hızlı Deneme önerisi, son 11 günde topluluğun desteğini ve yükseltme aktivasyonunu işaret eden çok sayıda onay aldı. Katılımcıların büyük çoğunluğu onaylarını dile getirirken, bazılarının daha uzun son tarihler gibi ek fikirleri veya çekinceleri varken, başarısız bir hızlı denemenin zaman kaybı yaratacağına dikkat çekiyor.

Bitcoin Lightning üzerinde çalışan özgür yazılım programcısı ve geliştiricisi Rusty Russell, Taproot’un kör bir maymun tarafından etkinleştirilebileceğini, ancak bu, onu bu şekilde yapmak gerektiği anlamına gelmediğini söyledi.

Geliştirici Rene Pickhardt, Russel’in bu kadar çok saldırıya karşı endişelerini dile getirdi. Bir diğer geliştirici Sjors Provoost ise itiraz sağlamsa onay sayısının önemsiz olduğunu savundu. Bu yükseltme ile madenciler ve kullanıcılar arasındaki ortak anlaşmanın sağlanması amaçlanıyor.

Litecoin tarafında da yeni güvenlik protokolü çalışmaları tamamlandı. Litecoin Vakfı’ndan David Burkett, bir yılı aşkın bir süredir devam eden geliştirmelerin ardından, Litecoin’in MWEB [Mimblewimble Extension Block] ‘un kodlama sürecinin tamamlandığını duyurdu. Vakıf, inceleme sürecinin birkaç hafta veya birkaç ay sürebileceğini, ancak kod uygulamasından sonra Litecoin topluluğu MWEB’nin ne kadar hızlı etkinleştirileceğine karar vereceğini ekledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum