Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Uzun Vadeli Sahiplerindeki Artış Yeni Boğa Sinyali Veriyor

Uzun Vadeli ve Kısa Vadeli Sahip Gerçekleşen Fiyat Oranı, tarihsel olarak boğa trendine işaret ediyor.
Bitcoin’in Uzun Vadeli Sahiplerindeki Artış Yeni Boğa Sinyali Veriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin’in zincir verileri yeni yükselişlerin habercisi olabilir. Kripto para biriminin uzun vadeli sahiplerinin kısa vadeli sahiplerine oranı yüksek seviyelere ulaştı. Bu durum tarihsel olarak Bitcoin’de yeni boğa trendlerine işaret ediyor.

LTHSTH-RPR metriğinin yaratıcısı olan Dylan LeClair, son verilerin yükseliş ihtimalini artırdığını belirtti. Analist bu sürecin sonunda tüm ayıların öleceğini söyledi. Gösterge birkaç aydır düşüş eğilimindeyken, yeniden yükselişe geçti.

BTC uzun - kısa vadeli sahip oranı
Kaynak: Glassnode

THSTH-RPR, uzun vadeli sahiplerin ve kısa vadeli sahiplerin maliyet esasını gösterir. Uzun vadeli bir sahip, zincir içi analitik firması Glassnode tarafından, en az 155 gün içinde hareket etmeyen bir adres tutan paralar olarak tanımlanıyor.

LeClair, marjinal satıcı tükendiğinde BTC’nin yükseldiğini ve patlayıcı boğa koşuları sırasında LTH’lerin maliyet temelinin durgun kaldığını, STH’lerin (çoğu yeni piyasa katılımcısı olan) maliyet temelinin en üst seviyeye çıktığını ifade etti.

BTC günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

LTHSTH-RPR, son haftalarda boğaları harekete geçiren bir dizi BTC fiyat metriklerinden sadece biri olarak görünüyor. Zincir içi ölçümleri genel olarak Bitcoin için daha fazla yükselişin yakın olduğunu gösteriyor. Analistler yılın son çeyreği için yükseliş beklentilerini koruyor.

Bitcoin’in son haftalardaki yükseliş trendi bu beklentileri destekliyor. Kripto para birimi yükselişini 62.000 dolara kadar taşıdı ve Nisan’daki ATH seviyesine yaklaştı. Bu yükseliş Bitcoin’in piyasa değerini 1.1 trilyon dolara taşıdı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%