Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Uzun Vadeli Bitcoin Yatırımcıları Yükselişe Rağmen Satış Yapmıyor

Kısa vadeli ticaret hacmi yükseliyor ancak Bitcoin’lerin büyük bölümü aktif olmayan cüzdanlarda bulunuyor.
Uzun Vadeli Bitcoin Yatırımcıları Yükselişe Rağmen Satış Yapmıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları, 2021’de görülen tüm zamanların en yüksek seviyelerine rağmen satış yapmamaya devam ediyor. Piyasaya yeni giriş yapan yatırımcılar ise karlarını alıyor. BTC cüzdanlarının zincirde en son aktif hale gelmesinden bu yana geçen zamanı görsel olarak gösteren Unchained Capital’in “Hodlwaves” tablosu, 2021 yılında hem uzun hem de kısa vadeli faaliyetlerde artış olduğunu gösteriyor.

Grafik, son 30 ila 90 gün içinde hareket eden coinlerin sayısının 2018’den bu yana en yüksek seviyesinde olduğunu ortaya koyuyor. Bu adresler %15’ten fazlasını temsil ediyor ve şu anda BTC cüzdanlarının en büyük bölümünü oluşturuyor.

Coin Hareketliliği En  Yüksek Seviyede

Coin Hareketliliği En  Yüksek Seviyede
Kaynak: Glassnode

3 ila be5 yıl arasında hareketsiz kalan Bitcoin cüzdanları, şu anda tüm adreslerin %13,5’ini temsil eden ikinci en büyük segment olarak görünüyor. Bu cüzdanların sayısı da 2021 boyunca istikrarlı bir şekilde arttı ve yatırımcılar, verilerin 2017 sezonu boyunca satın alan ve tüm ayı trendi boyunca elinde tutan çok sayıda BTC cüzdanlarını yansıtabileceğini düşünüyor .

5 ila 10 yıl arasında aktif olmayan cüzdanların payı geçen yıl küçülürken, en az on yıldır aktif olmayan adreslerin sayısı iki yıl içerisinde %1,7’den 10,7’ye yükseldi.

11 Mart’ta CTO ve zincir içi kripto analitik firması Glassnode’un kurucu ortağı Rafael Schultze-Kraft, 3 yılı aşkın süredir aktif olmayan cüzdan sayısının Aralık sonundan bu yana istikrarlı bir şekilde arttığını ortaya koyan verileri paylaştı.

Aktif olmayan cüzdan sayısı
Kaynak: Glassnode

Veriler en az 12 aydır aktif olmayan Bitcoin cüzdanlarının payının Ocak ayındaki yaklaşık %65’lik rekor seviyelerden bugün %55’e düştüğünü ve Bitcoin cüzdanlarının neredeyse yarısının geçtiğimiz yıl aktif olduğunu gösteriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu