Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’de Uzun Pozisyon Tasfiyeleri Geçen Yılın Mayıs Ayını Tekrarlıyor

Veriler, geçen yıl birkaç kez piyasanın tersine dönmesine eşlik eden bir işaretin, yeniden gerçekleştiğini gösteriyor. Detaylar haberde...
Bitcoin’de Uzun Pozisyon Tasfiyeleri Geçen Yılın Mayıs Ayını Tekrarlıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin son haftalarda boğalara önemli oranda acı çektirdi ve yeni veriler bunun ne boyutta olduğunu gösteriyor. Glassnode verileri, uzun pozisyon tasfiyelerinin, Mayıs ayındaki 30.000 dolar seviyesine düşüş ile aynı seviyeye yaklaştığını ortaya koydu.

Glassnode’un Uzun vadeli Tasfiye Hakimiyeti metriğine göre, yeni yıldaki tasfiyelerin çoğunluğu uzun vadeli işlemleri içeriyor.

Bitcoin’in Kasım ayının sonundan bu yana genel gidişatı göz önüne alındığında bu şaşırtıcı değil. Ancak kayıpların boyutu geçtiğimiz birkaç haftayı kısa ve uzunlar açısından Mayıs ayı ile aynı seviyeye getiriyor.

BTC uzun pozisyon tasfiye oranları
Kaynak: Glassnode

Araştırmacılar, BBitcoin uzun tasfiye hakimiyeti, Mayıs 2021’deki kaldıraç azaltma olayından bu yana en yüksek seviye olan %69’a ulaştığını bildirdi. Bu, son haftalarda vadeli işlem piyasalarındaki tasfiyelerin çoğunun dibi yakalamaya çalışan uzun tüccarlar olduğu anlamına geliyor.

Uzun likidasyon artışları her zaman yerel fiyat diplerini göstermezken, kısa zaman dilimlerinde geri dönüş iştahı uzun zamandır dile getiriliyor. Bitcoin yazım itibariyle gün içerisindeki kayıplarını artıyor. Parite yazım anında 41.100 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%