Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Önceki Boğa Koşularına Göre Daha Düşük Performans Gösteriyor

Analitik sağlayıcısı CryptoQuant, yakın zamanda elde edilen yüksek seviyeye rağmen şu anda Bitcoin hızının önceki boğa koşularından daha düşük olduğunu belirtti.
Bitcoin Önceki Boğa Koşularına Göre Daha Düşük Performans Gösteriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin son 24 saat içerisinde değerini 58.000 dolar seviyesinden 53.000 dolarlara kadar düşürdü. Kripto para geçtiğimiz günlerde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.000 doları test etmişti. Bu seviyeden sonra geri çekilen BTC’de düzeltme süreci devam ediyor.

CryptoQuant tarafından paylaşılan verilere göre Bitcoin’deki boğa koşusu, 2017 yılındaki yükselişe göre çok düşük kalıyor. Firma bu düşüşün nedenlerine değindi.

Bitcoin Değer Deposu Olarak Görülüyor

Bitcoin Değer Deposu Olarak Görülüyor
Kaynak: TradingView

Bitcoin’in yükseliş hızı, ekonomide paranın ne kadar hızlı dolaştığını anlamamızı sağlıyor. BTC’nin bir değer deposu veya bir ödeme aracı olarak kullanılma eğiliminde olup olmadığını gösteriyor.

Analitik veri sağlayıcısı CryptoQuant tarafından yakın zamanda yapılan bir çalışma, son zamanlarda yıllık en yüksek seviyeye ulaşmasına rağmen, Bitcoin’in hızının, 2017’deki boğa koşusuna kıyasla hala oldukça düşük olduğunu gösteriyor. Veri ajansı, amiral gemisi kripto dolaşım oranının yüksek olmadığı için eğilimin bir değer deposu olma yönünde olduğunu belirtiyor.

Kurumsalların İlgisi Arttı

Kurumsalların İlgisi Arttı

Bu yıl, şirketlerin ve hedge fonların Bitcoin’e ilgisi arttı. Bitcoin’in bir değer deposu olarak kullanılması, son zamanlarda Michael Saylor, Mike Novogratz ve Anthony Pompliano gibi kripto yatırımcıları tarafından tercih edilen bir yöntem haline geldi.

Geçtiğimiz hafta Michael Saylor’un öncülüğünü yaptığı şirket Microstrategy, yaklaşık 200 Bitcoin alımı daha gerçekleştirdi. Firma uzun zamandır Bitcoin rezervlerini artırıyor. Tesla ise Bitcoin’e 1.5 milyar dolar ayırdı ve SkyCapital’in başkanı Anthony Scaramucci, SpaceX’in de Bitcoin’i bilançosunda tuttuğuna inanıyor. Tesla CEO’su Elon Musk’ın da şahsen BTC’ye sahip olduğu biliniyor.

Bitcoin günlük grafikte 53.000 dolar seviyesine kadar geriledi ve kayıplarını geri almaya başladı. An itibariyle kripto para 54.200 dolar bandında dolaşıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%