Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Tahminlere Göre Nisan Ayında 92 Bin Dolara Ulaşabilir

Bitcoin boğa koşusunu Nisan ayında 92 bin dolara kadar sürdürebilir.
Bitcoin Tahminlere Göre Nisan Ayında 92 Bin Dolara Ulaşabilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin son günlerde yükselişine hız verdi ve 64.854 dolara kadar tırmandı. Bu seviye kripto paranın tarihinin en yüksek seviyesi olarak görüldü. Analistler yükselişin Nisan ayı boyunca süreceğini tahmin ediyor. Analist PlanB, Bitcoin’in yükselişini 92.000 dolara kadar sürdürebileceğini düşünüyor.

Analist kripto paranın kazançlarına rağmen yükselişini sürdürmesi için enerjisinin olduğunu kaydetti. PlanB bu tahmini yaparken özellikle fiyat artışlarının ilerlemesini grafiklendirmek için kullanılan RSI verisine dikkat çekiyor.

BTC 4 yıllık RSI
Kaynak: Twitter

RSI, Bitcoin’in boğa koşusunda belirli bir noktada aşırı alınıp alınmadığına dair yararlı fikir sağlayan bir indikatör olarak biliniyor. PlanB, “Bitcoin, RSI 92’de güçlü görünüyor. Yine de 2017, 2013 ve 2011 boğa piyasaları gibi RSI 95’in üzerinde değil” diyerek yükselişin devam edeceğinin altını çizdi.

Bitcoin günlük grafik
Kaynak: piyasa.paratic.com

Analist açıklamasında Nisan kapanışında RSI 95 için gereken BTC fiyatını hesapladığını ve bunun Bitcoin’de 92.000 dolara karşılık geldiğini ifade etti. PlanB, BTC’nin 2013 ve 2017’ye kıyasla 2021 performansını gösteren en son grafiğe bakıyor ve Bitcoin’in aslında mütevazı davrandığını ve çok hızlı artmadığını ortaya belirtiyor.

Bitcoin’in son günlerdeki yükselişinde, Coinbase’in Nasdaq borsasında listelenme gelişmesi önemli rol oynuyor. Analist ise Coinbase’in doğrudan listelenmiş olmasının bir dönüm noktası olduğunu düşünüyor. Yaklaşık 149 milyar dolarlık çıkış öncesi değerlemesiyle Coinbase’in piyasa değeri açısından dünyanın dokuzuncu büyük bankası olacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu