Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Mayıs Ayından Sonra İlk Kez 50 Bin Dolar Üstüne Çıktı

BTC son haftalardaki yükselişini sürdürürken, yeni bir psikolojik eşiğin üzerine çıktı.
Bitcoin Mayıs Ayından Sonra İlk Kez 50 Bin Dolar Üstüne Çıktı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz aylardaki durgunluk sürecinin ardından yeniden yukarı yönde ivmelenmeye başladı. Kripto para birimi yükselişini son veriler itibariyle 50.000 dolar üzerine taşıdı. BTC en son Mayıs ayında bu seviyede işlem görüyordu.

Son birkaç gündür 48.000 dolar üzerinde tutunan BTC, burayı destek noktası haline getirdi ve yukarı yöndeki hareketini hızlandırdı. Kripto paranın yükselişinde PayPal’ın İngiltere’de hizmetlerini aktif hale getirmesi önemli rol oynuyor.

BTC 50 bin doları geçti
Kaynak: TradingView

Ülkedeki yatırımcılar PayPal üzerinden belirli kripto paraları alıp satabilecek ve elinde tutabilecek. Bu varlıklar Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin olacak. PayPal bu hamlesi ile ABD’den sonra yeni bir ülkede daha kripto para hizmetlerini başlatmış oldu.

Bitcoin için yukarı yöndeki direnç bölgeleri 50.500 ve 52.000 dolar seviyeleri olarak görünüyor. Bu seviyelerin üzerine çıkılamazsa, aşağı yönde bir düzeltme başlayabilir. İlk destek 49.750 dolar bölgesinde oluşurken, düşüşün devamı fiyatı 48.000 dolara kadar taşıyabilir.

Bitcoin’in yukarı yönlü ivmelenmesi Ethereum’un da hareketlenmesini sağladı. ETH yükselişini 3.355 dolara kadar sürdürdü. Kripto para an itibariyle 3.330 dolar seviyesinden işlem görüyor.

ETH 3.300 doları geçti
Kaynak: TradingView

ETH için ilk kilit direnç şu anda 3.360 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor. Daha fazla kazanç, Ethereum’un fiyatını 3.500 dolara kadar taşıyabilir. Yükseliş devam etmezse yeni bir düzeltme başlayabilir. Aşağı yönde ilk destek 3.300 dolar seviyesinde oluşuyor.

Ana destek ise 3.250 dolar seviyesinde ve kırılmalar fiyatı 3.100 dolar bandına kadar taşıyabilir. Son yükseliş dalgası ile kripto para piyasasının toplam değeri 2.1 trilyon dolara kadar çıktı. Bitcoin’in piyasa değeri ise 943 milyar dolara çıktı. BTC Nisan ayında 64.800 dolara yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%