Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Mart Ayının İlk Gününde 48 Bin Dolar Seviyesini Aştı

Haftasonu 43 bin dolara kadar gerileyen BTC, ayın ilk günü 48 bin dolar seviyesini geçti.
Bitcoin Mart Ayının İlk Gününde 48 Bin Dolar Seviyesini Aştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin son haftalardaki dalgalı seyrini sürdürüyor. Geçtiğimiz gün düşüş trendinde olan kripto para 43 bin dolar seviyesini test etti. Bu seviyeden itibaren yönünü yukarı çeviren BTC, gün içerisinde 48 bin dolara kadar yükseldi. An itibariyle 48.250 dolardan işlem gören kripto para, günlük grafikte yüzde 8.7 yükseliş kaydetti.

Haftalık grafikte düşüşün tersine döndüğüne dair erken göstergeleri görmezden gelen Bitcoin, Pazartesi günü erken saatlerde bir miktar kayıp yaşadı. Artış, daha uzun süreli bir teknik grafikte düşüş eğiliminin tersine döndüğüne dair işaretlere rağmen geldi. Kripto para birimi, çok sayıda olumlu piyasa haberi olayına rağmen yedi gün içinde yüzde 21 düşüş yaşadı.

Bitcoin’deki Düşüş Korkuttu

Bitcoin’deki Düşüş Korkuttu
Kaynak: TradingView

Bitcoin’de geçtiğimiz günlerde yaşanan düşüş, kimi çevrelede ayı piyasasının yaklaştığına dair yorumların yapılmasına neden oldu. Satıcılar fiyatları önceki haftanın açılış fiyatının altına itmeyi başardığından, haftalık grafikte mum çubuğu formasyonu düşüş koşullarının tersine döndüğünü gösteriyor.

Benzer bir düşüş eğilimi, Aralık 2017’de önceki boğa piyasasının sonunu işaret etti. Daha sonra kripto para birimi yüzde 83’lük bir düşüşün ardından 3.100 dolara yakın düşük seviyelere indi ve 12 aylık bir ayı piyasasına giriş yaptı. Analistlere göre boğa piyasasının sonunu söylemek için henüz çok erken olsa da, yutan düşüş paterni bazı grafik odaklı satışlar getirebilir.

Tarihsel veriler, kripto para biriminin 2017 boğa piyasasında yüzde 30-39 oranında birden fazla düzeltme gördüğünü gösteriyor. Kripto para yatırım şirketi Kenetic Capital’in yönetici ortağı Jehan Chu, “BTC geçici bir temel buldu. Kurumlar ve uzun vadeli yatırımcılar sağlam bir zemin oluşturuyor ve spekülatörler bir satın alma fırsatının kokusunu alıyor.” açıklamasında bulundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%