Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Madencilik Zorluğundaki Artış Temmuz’dan Bu Yana Sürüyor

Bitcoin madenciliği zorlaşmaya devam ediyor
Bitcoin Madencilik Zorluğundaki Artış Temmuz’dan Bu Yana Sürüyor

Bitcoin ağ hash oranı, küresel madencilerin daha fazla kapasite biriktirmesi arasında iyileşmeye devam ederken, kripto para biriminin madenciliği giderek zorlaşıyor. En son düzenleme, Temmuz ortasından bu yana Bitcoin’in madencilik zorluğunun art arda beşinci artışını oluşturuyor ve zorluk oranı,%31’den fazla arttı.

Bitcoin’e ilişkin küresel ESG ile ilgili endişelerin yanı sıra Çin’in kripto para madenciliğine yönelik ülke çapındaki baskısı nedeniyle Mayıs ayı sonlarında yaklaşık %16’lık bir düşüşle başlayan dört aylık trend sürüyor.

Art arda beş olumlu düzeltme görmesine rağmen, mevcut Bitcoin madenciliği zorluk oranı, Mayıs 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 25 trilyondan hala çok uzak seviyede.

Bitcoin'in geçmiş 10 madencilik zorluğu ayarlaması
Kaynak: BTC.com

Bitcoin madenciliği zorluğu, bir blok madenciliği yapmanın ne kadar zor olduğunu yansıtmak için tasarlanmış bir ölçüdür. Zorluk seviyesi arttıkça, işlemleri doğrulamak ve yeni madeni paralar çıkarmak için daha fazla bilgi işlem gücü gerekiyor.

BTC madenciliği zorluğunun devam eden büyümesi, hash oranındaki önemli artışa paralel olarak geliyor. Hash oranı, Haziran ayında 52 EH/s’ye kadar düştükten sonra Ağustos sonunda 150 exahash’a (EH/s) yükseldi.

Bu süreçte Çin hükümeti ülkedeki madencilere baskılar uyguladı. Daha sonrasında madencilerin başka ülkelere taşınması ile beraber hash oranı yeniden yükselişe geçti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum