Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Madencilik Zorluğu Mayıs’taki En Yüksek Seviyenin Üzerine Çıktı

Uzmanlar madencilik zorluğundaki artışın, 2022 yılında da yükselişini sürdüreceğini tahmin ediyor. Detaylar haberde…
Bitcoin’in Madencilik Zorluğu Mayıs’taki En Yüksek Seviyenin Üzerine Çıktı
Yorum

Bitcoin’in zincir verileri, fiyatın uzun vadede gideceği yön hakkında önemli sinyaller verebiliyor. Son olarak ağdaki madencilik zorluğunun, tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığı kaydedildi. Veriler madencilik zorluğunun %9’dan fazla arttığını ve 26.64 trilyona ulaştığını ortaya koydu.

Bir önceki rekor seviye 13 Mayıs tarihinde kaydedilmişti. Madencilik zorluğu, bir bloğun kazılması için gereken süreyi hesaplama gücüne ve hash oranına göre otomatik olarak ayarlanıyor. Hash oranı yükseldikçe madencilik zorluğu da artıyor. İkisi arasında doğru orantılı bir korelasyon söz konusu.

Bitcoin madencilik zorluğu
Kaynak: Blockchain.com

Bitcoin madencilik zorluğu özellikle Çin hükümetinin ilgili şirketlere baskılar uygulaması nedeniyle düşmeye başlamıştı. Şirketlerin başka ülkelere taşınması sonrası bu oran yeniden yeni yüksek seviyeler kaydediyor.

Compass Mining CEO’su Whit Gibbs, Çin’deki madencilerin büyük bölümünün, bu yılın ilk çeyreğinde tekrar çevrimiçi olacaklarını tahmin ediyor. Uzmanlar, Bitcoin’in Kasım ayına kadar olan süreçteki yükselişini hatırlattı ve madencilerin bu süreçte büyük kazanç elde ettiğini belirtiyor.

BitRiver’ın PR temsilcisi Roman Zabuga, 2022’de bu göstergede rekor bir büyüme beklediklerini söyledi. Ağdaki madencilik verileri iyileşmeye devam ederken, fiyattaki aşağı yönlü baskı sürüyor. Kripto para birimi bugün sabah saatlerinde 38.200 dolara düşerek, son altı ayın en düşük seviyesine geriledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%