Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Madencilik Zorluğu 2 Ay Sonra İlk Defa Yükseldi

Hash gücündeki artış, bir sonraki madencilik zorluğu değişikliğinin sekiz hafta içinde ilk kez artmasını sağladı.
Bitcoin Madencilik Zorluğu 2 Ay Sonra İlk Defa Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin fiyatı art arda birkaç hafta düştü ve Çin’in bitcoin madencileri üzerindeki baskısı önemli rol oynadı. 15 Mayıs’ta, BTC’nin fiyatı 50 bin dolar seviyesinden düşmeye başladı ve 19 Mayıs’ta 30 bin dolar bölgesine kadar geriledi.

Fiyatta yaşanan düşüşler, Bitcoin madencilerinden elde edilen geliri azaltır ve ve BTC 15 Mayıs’ta düşmeye başladığında, madencilik zorluğu iki gün önce sıçradı. Madencilerin bir blok bulması %21’in üzerinde daha zor olduğu için sonraki iki hafta zorlu geçmişti.

BTC hash rate oranı
Kaynak: CoinWarz

Devamında Çin hükümeti belirli eyaletlerde madencilerin faaliyetlerini yasaklama kararı aldı. Bitcoin’in hash oranı, 14 Temmuz’da saniyede 85 exahash (EH/s) ila 125 EH/s arasında geri çekildi. Hash gücündeki artış, bir sonraki madencilik zorluğu değişikliğinden sonra sekiz hafta içinde ilk kez artmış oldu.

BTC madencilik zorluğu
Kaynak: CoinWarz

Hash oranı şu andan itibaren çok artarsa, zorluk %5’in üzerine çıkabilir. Küresel hash gücü önemli ölçüde azalırsa, tahmin edilen artış geçersiz hale gelebilir ve başka bir düşüşe geri dönebilir. Mevcut hash oranında, madencilerin yönetmesi için çok yorucu olmaması gereken %3-5 oranında bir artış bekleniyor.

Yazma itibariyle en iyi Bitcoin madencilik havuzu, %19.26 hash oranı ve 19 EH/s ile Antpool olakta. Antpool’u Binance havuzu (%12.47), F2pool (%11.82), Poolin (%11.38) ve Viabtc (%10.50) takip ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%