Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Madencilik Hash Rate Verisi 200EH/s Olan Tarihi Zirveye Yaklaşıyor

Madencilerin Çin'den taşınması sonrası, Bitcoin ağının hash rate verisi, tarihinin en yüksek seviyesine yaklaşıyor. İşte son veriler...
Bitcoin Madencilik Hash Rate Verisi 200EH/s Olan Tarihi Zirveye Yaklaşıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin madenciliğinin hash oranı, Çin’den gelen kısıtlamanın etkisini atlatıyor gibi görünüyor. Kasım ayında ulaşılan 69.000 dolardan başlayan fiyat düşüşüne rağmen, hash oranı daha da yükseliyor ve bilinen havuzlardan gelen bilgi işlem gücü tarihi bir zirveye yaklaşıyor.

Hash oranı, madenciliğe ayrılmış bilgi işlem gücünü ifade ediyor. Bu verinin tam olarak ölçülmesi imkansız olsa da, tahminler güvenilir olduğu yönünde.

Bilinen havuz hash oranı, bu hafta 182,4 eksahash/s (EH/s) olarak gerçekleşti ve toplam hash oranı 188,9 EH/s olarak kaydedildi.

MiningPoolStats’a göre, Çin madenci baskısından hemen önce Mayıs başında 209.3 EH/s’ye ulaştı. Bu en yüksek seviye olarak bildirilmişti.

BTC hash rate verisi
Kaynak: MiningPoolStats

Hem madenciler hem de hodler’lar yedek arzı kaçırdıkça, BTC’yi mevcut fiyat seviyelerinde satmak adına pek istekli görünmüyor.

Glassnode’dan alınan rakamlar, Bitcoin Illiquid Supply verisinin 100.000 BTC olduğunu gösteriyor. Veriler birikim aşamasının Çin’in yarattığı karışıklık sayesinde başladığını gösteriyor.

Bitcoin fiyat olarak günlerdir 50.000 dolar direncinin altında kalmaya devam ediyor. Kripto para birimi yazım itibariyle 48.700 dolar seviyesinden işlem görüyor. BTC’nin güncel piyasa değeri ise 922 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%