Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Madencilerine Yönelik Çin Baskısı Diğer Ülkeler için Fırsat Yaratıyor

iMining CEO'su Khurram Shroff, Çin hükümetinin madencilere yönelik baskısını değerlendirdi.
Bitcoin Madencilerine Yönelik Çin Baskısı Diğer Ülkeler için Fırsat Yaratıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Çin hükümeti son dönemde kripto para ticaretinin yanı sıra madencilik faaliyetlerine yönelik kısıtlamaları ile sıkça gündeme geldi. Hükümet yüksek enerji tüketimini sebep göstererek bazı bölgelerdeki madencilerin faaliyetlerini yasaklama kararı almıştı.

Kısıtlamalar Bitcoin hash oranının düşmesine, dolayısıyla fiyatın gerilemesine neden oldu. Bu durum sonrası madenciler, tesislerini başka ülkelere taşımaya başladı. Bu değişimin diğer ülkeler için fırsat yaratacağı belirtiliyor.

Şirketler Tesislerini Taşımaya Devam Ediyor

Şirketler Tesislerini Taşımaya Devam Ediyor

Dubai merkezli yatırım şirketi IBC Group’un, ülke genelindeki farklı illerden gelen yasak duyurularının ardından Çin’deki Bitcoin ve Ethereum madencilik faaliyetlerini sona erdirmeyi planladığı bildiriliyor.

Şirket Birleşik Arap Emirlikleri, Kazakistan, Kanada ve İzlanda gibi farklı ülkelere taşınma planları yapıyor. IBC Group kısa süre önce merkezini Toronto, Kanada’ya taşıdı.

Firmanın CEO’su Khurram Shroff, madencilik tesislerinin çeşitlendirilmiş konumunun dünyanın geri kalanı için harika bir haber olduğunu ve bunun Kanada için büyük bir fırsat olacağını söyledi.

Endüstriden uzmanlar, Çin’in uyguladığı ilk sarsıntının zorlu ve zorlu olmasına rağmen, madencilerin Çin dışına göçünün kripto madenciliğindeki merkeziyetçi yapıyı kıracağına inanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%