Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Kurumsal Yatırımcılardan Geçtiğimiz Hafta 225 Milyon Dolar Çekti

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin ürünlerine 225 milyon dolar kaydırırken, Ethereı ürünlerinde geçtiğimiz hafta 13.6 milyon dolarlık çıkış görüldü.
Bitcoin Kurumsal Yatırımcılardan Geçtiğimiz Hafta 225 Milyon Dolar Çekti
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin son haftalardaki yükselişini sürdürürken, kurumsal yatırımcıların ilgisi artmaya devam ediyor. CoinShares’in 12 Ekim Haftalık Dijital Varlık Fonu Akışları raporuna göre, geride kalan hafta kurumsal Bitcoin (BTC) ürünlerine 226 milyon dolardan fazla giriş gerçekleşti.

Bitcoin yatırım ürünleri, art arda üçüncü hafta girişlere hakim oldu ve haftadan haftaya %227 artış kaydetti. Yoğun girişler, BTC’nin fiyatının hafta boyunca %12,5 kazanmasıyla aynı zamana denk geldi.

Raporda, Bitcoin’e yönelik duyarlılıktaki olumlu değişim, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler’in ABD’nin ilk Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) uzun zamandır beklenen onayının hemen köşede olabileceğini öne sürdüğü son açıklamalarına bağlanıyor.

Kripto yatırım ürünleri haftalık girişler
Kaynak: CoinShares

Kurumsal kripto ürünlerinin yönetim altındaki birleşik varlıkları geçen hafta 66,7 milyar dolara yükseldi. Altcoinler arasında Solana ve Cardano ürünleri sırasıyla 12,5 milyon dolar ve 3 milyon dolar giriş gerçekleşti. Bununla birlikte, Ethereum, Polkadot ve Ripple fonlarında sırasıyla 13.6 milyon dolar, 2.1 milyon dolar ve 600.000 dolar çıkış gerçekleşti.

Kripto yatırım ürünleri art arda sekiz hafta boyunca giriş çekti. BTC’nin son yükseliş momentu, SEC’in yakında vadeli işlem tabanlı bir Bitcoin ETF’yi onaylayacağı beklentilerine bağlanıyor. SEC, Chicago Ticaret Borsası’nın (CME) düzenlenmiş vadeli işlem sözleşmelerine dayalı borsada işlem gören fonlar için dört başvuruyu değerlendiriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%