Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Kurumsal Girişler Geçen Hafta 56 Milyar Dolara Ulaştı

Yüksek volatilite, kurumsalların ilgisini durdurmuyor.
Bitcoin Kurumsal Girişler Geçen Hafta 56 Milyar Dolara Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto oynaklığı, geçen hafta BTC yatırım ürünlerine kurumsal yatırımları durduramadı. CoinShares tarafından yayınlanan son dijital varlık haftalık fon akışları raporu, Bitcoin ile ilgili yatırım ürünlerinin geçen hafta toplam 98 milyon dolar çektiğini gösteriyor.

Dijital varlık yatırım ürünleri Kasım ayının ikinci haftasında 151 milyon dolar değerinde giriş gördü. BTC’ye ek olarak, Ethereum da geçen hafta 17 milyon dolar değerinde girişler gördü. Küresel ETH varlıkları şu anda rekor düzeyde en yüksek seviye olan yaklaşık 21 milyar dolara kadar tırmandı.

Cardano geçen hafta altcoinlere 16 milyon dolarlık girişe öncülük etti. Solana, Polkadot ve XRP de söz konusu dönemde iyi kazançlar elde etti. BTC geçen hafta da küresel yatırımcıların tercihi olmaya devam etti, ancak yönetim altındaki küresel kripto varlıklarındaki hakimiyeti biraz azaldı.

Haftalık kurumsal kripto para girişleri
Kaynak: CoinShares

Dijital varlık yatırım ürünleri, geçen hafta toplam 151 milyon dolar giriş gördü. Bu art arda 13 hafta giriş oldu ve yılbaşından bu yana toplamda 9 milyar dolar kurumsal giriş gerçekleşti.

Yönetim altındaki küresel dijital varlıkların son 4 ayda istikrarlı bir şekilde değer kazanmasına rağmen, kripto ticaret hacimleri 2021’in ilk yarısındaki zirveden çok uzakta. Rakamlar son birkaç haftadan bu yana kademeli olarak düşüyor.

Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere kripto paralarda yaşanan düşüş piyasanın gerilemesine neden oldu. Son verilere göre kripto para piyasasının toplam değeri 2.6 trilyon dolara geriledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%