Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin’in Günlük İşlem Hacmi 30 Milyar Doların Üzerine Çıkarak Rekor Kırdı

Ağdaki günlük işlem hacmi artmaya devam ediyor.
Bitcoin’in Günlük İşlem Hacmi 30 Milyar Doların Üzerine Çıkarak Rekor Kırdı

Bitcoin ağındaki yapılan işlem miktarı geçen hafta içerisinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin’in günlük takas değeri, 6 Ekim’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve Bitcoin ağı kullanılarak zincir üzerinde 31 milyar dolar değerinde işlem yapıldı.

Bu yükseliş 2020’nin başından bu yana ağın günlük yerleşim hacminde yaklaşık 40 kat artış olduğunu gösteriyor. Coin Metrics verilerine göre, Bitcoin ağı 10 Ekim’de 11,6 milyar dolar değerinde işlem gerçekleştirerek, günlük ödeme hacmi o zamandan beri keskin bir şekilde düşüş yaşadı.

BTC günlük işlem hacmi
Kaynak: Coin Metrics

Bitinfocharts’a göre, Bitcoin ağında yürütülen bir işlemin ortalama değeri de son üç ayda istikrarlı bir şekilde artarak 732.000 dolara ulaştı. Temmuz’dan bu yana %273’lük bir artış yaşandı. Bununla beraber işlem sayısındaki artış 10 milyon doları aştı.

Ethereum’un günlük transfer değeri ise 5,3 milyar dolar seviyesinde. Kripto para birimi Eylül ayı başlarında Bitcoin’in günlük yerleşim hacminin kısa bir süreliğine de olsa üzerine çıkmıştı. Ancak kısa süre içerisinde Bitcoin bu alandaki liderliğini geri aldı.

On-chain analisti Willy Woo, Bitcoin’in artan işlem hacmini, Mastercard ve Visa gibi ödeme devlerindeki işlem sayısı ile karşılaştırdı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum