Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Günlük İşlem Hacmi 30 Milyar Doların Üzerine Çıkarak Rekor Kırdı

Bitcoin ağındaki yapılan işlem miktarı geçen hafta içerisinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Detaylar geliyor...
Bitcoin’in Günlük İşlem Hacmi 30 Milyar Doların Üzerine Çıkarak Rekor Kırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin’in günlük takas değeri, 6 Ekim’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve Bitcoin ağı kullanılarak zincir üzerinde 31 milyar dolar değerinde işlem yapıldı.

Bu yükseliş 2020’nin başından bu yana ağın günlük yerleşim hacminde yaklaşık 40 kat artış olduğunu gösteriyor. Coin Metrics verilerine göre, Bitcoin ağı 10 Ekim’de 11,6 milyar dolar değerinde işlem gerçekleştirerek, günlük ödeme hacmi o zamandan beri keskin bir şekilde düşüş yaşadı.

BTC günlük işlem hacmi
Kaynak: Coin Metrics

Bitinfocharts’a göre, Bitcoin ağında yürütülen bir işlemin ortalama değeri de son üç ayda istikrarlı bir şekilde artarak 732.000 dolara ulaştı. Temmuz’dan bu yana %273’lük bir artış yaşandı. Bununla beraber işlem sayısındaki artış 10 milyon doları aştı.

Ethereum’un günlük transfer değeri ise 5,3 milyar dolar seviyesinde. Kripto para birimi Eylül ayı başlarında Bitcoin’in günlük yerleşim hacminin kısa bir süreliğine de olsa üzerine çıkmıştı. Ancak kısa süre içerisinde Bitcoin bu alandaki liderliğini geri aldı.

On-chain analisti Willy Woo, Bitcoin’in artan işlem hacmini, Mastercard ve Visa gibi ödeme devlerindeki işlem sayısı ile karşılaştırdı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%