Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Google’daki Aramaları Son 7 Ayın En Düşüğüne Geriledi

Bu durum piyasa duyarlılığının daha da kötüye gidemeyeceğinin bir işareti olabilir.
Bitcoin’in Google’daki Aramaları Son 7 Ayın En Düşüğüne Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünya gündeminde trend olan konular hakkında bilgi sahibi olmak için Google verileri önemli sonuçlar ortaya koyuyor. Bitcoin’deki fiyat düşüşü ile beraber, insanların kripto para birimini arama oranı da azaldı.

Kripto para biriminin 30.000 ila 40.000 dolar arasındaki iki aylık donuk fiyat hareketi, bu yılın başlarında artan perakende ilgiyi uzaklaştırmış gibi görünüyor. Kullanıcıların Google’da yaptığı Bitcoin aramaları son 7 ayın en düşük seviyesine geriledi.

Bitcoin, Google arama oranı
Kaynak: Google

Arama sorguları genellikle fiyat oynaklığı yüksek ve mevcut olduğunda yükselir ve potansiyel yatırımcılar devam eden yükseliş/düşüş piyasası hareketi hakkında bilgi almak isterler. Google arama değerindeki artış, mutlaka artan alım veya satım baskısı anlamına gelmiyor.

Bitcoin sosyal arama hacmi
Kaynak: Santiment

Tüccarlar, FOMO olarak bilinen bir kaçırma korkusu işareti olarak Google arama değerlerine dikkat ediyor. Arama değeri Mayıs zirvesinden önemli ölçüde çıkarken, Mayıs 2018 ile Eylül 2020 arasında gözlemlenen yaklaşık 10 ortalama değerinin biraz üzerinde kalıyor.

Diğer sosyal platformlar da Bitcoin’e olan ilginin azaldığına işaret ediyor. Santiment, Telegram, Reddit, Twitter dahil olmak üzere sosyal medyadaki Bitcoin sözlerinin yedi günlük ortalamasının son altı ayın en düşük seviyesi olan 1445’e düştüğünü belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%