Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Eylül’den Sonra İlk Kez 40 Bin Doların Altına Düştü

Kripto para birimi düşüşünü 39.000 dolar seviyesine taşıdı.
Bitcoin Eylül’den Sonra İlk Kez 40 Bin Doların Altına Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin haftalardır süren düşüş trendini sürdürüyor. Haftanın ilk gününe 42.00 dolar seviyesine başlayan kripto para birimi, düşüşünü 40.000 doların altına taşıdı. Bu Eylül ayından sonra en düşük seviye olarak kaydedildi.

Düşüş 39.650 dolara kadar sürdü ve buradan alım desteği geldi. Kripto para birimi an itibariyle 40.600 dolar seviyesinden işlem görüyor. Düşüşte, FED’in bu yıl gerçekleştireceği faiz artırımı beklentilerinin artması ve bunun kaç kez olacağına dair tahminlerin rol oynadığı belirtiliyor.

Bitcoin’in bu düşüşü ile beraber likidasyon oranlarında da büyük artış meydana geldi. Verilere göre son bir saat içerisinde 147 milyon dolarlık vadeli pozisyon tasfiye edildi. Bu tasfiyelerin 126 miyon dolardan fazlası ise uzun pozisyonlar üzerinde gerçekleşti.

BTC 39 bin dolara düştü
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bitcoin’deki düşüş sonrası, Ethereum tarafında da düşüş derinleşti. Kripto para birimi 2.950 dolara kadar geriledi. Bitcoin ve Ethereum’un güncel piyasa değerleri sırasıyla 760 milyar dolar ve 355 milyar dolar seviyesinde.

BTC, Kasım ayında 69.000 dolara çıkmış ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Ethereum’da da ATH kaydedilmiş ve 4.800 doların üzerine çıkılmıştı. Kripto para piyasasının toplam değeri ise an itibariyle 1.9 trilyon doların altına düşmüş görülüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%