Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin, Ethereum ve Ripple Kurumsal Yatırımcının Gözdesi Oldu

Haftalık kurumsal girişler ağırlıklı olarak Bitcoin, Ethereum ve Ripple üzerinde yoğunlaştı. Raporun ayrıntıları şu şekilde…
Bitcoin, Ethereum ve Ripple Kurumsal Yatırımcının Gözdesi Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasasına olan ilgiyi anlamak adına kurumsal yatırımcıların davranışları önemli işaretler verir. Son veriler ise kurumsal yatırımcıların özellikle Bitcoin, Ethereum ve Ripple üzerinde yoğunlaştığını gösteriyor.

CoinShares’in haftalık kripto akışı raporuna göre Bitcoin, 25 milyon dolarlık yatırımla son haftalık kurumsal girişlere öncülük etti. En büyük altcoin Ethereum 21 milyon dolarlık girişlere tanık oldu.

Diğer dijital para birimleri arasında Solana, XRP ve Terra sırasıyla 3,1 milyon dolar, 2 milyon dolar ve 2,2 milyon dolarlık yatırımlarla kurumsal yatırımcılar arasında popülerlik kazandı. Bahsedilen dijital varlıkların yanı sıra Tezos ve Cosmos da haftalık girişlerde bir artış gördü.

Haftalık kurumsal kripto girişleri
Kaynak: CoinShares

Rapora göre dijital yatırım ürünleri geçtiğimiz hafta toplamda 75 milyon dolarlık kurumsal girişe sahne oldu. Girişler, 2021’in 4. çeyreğine kıyasla daha küçük kalıyor.

CoinShares, “Blockchain öz sermaye yatırım ürünleri, geçen hafta toplam 69 milyon ABD doları tutarında girişle Aralık ortasından bu yana en büyük akışı gördü” notunu düştü. Kripto para piyasası da geçtiğimiz yılın son çeyreğine göre küçüldü.

Kasım ayında marketteki toplam para 3 trilyon dolara kadar ulaşmıştı. CoinMarketCap’te yer alan son verilere göre piyasanın toplam değeri 2 trilyon dolar yakınlarında bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%