Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin ve Ethereum Liderliğinde Altcoinler Yeni İvmelenmeye Hazırlanıyor

Analistler BTC ve ETH’nin başını çektiği kripto para piyasasının ivmelenme hazırlığında olduğu belirtiliyor.
Bitcoin ve Ethereum Liderliğinde Altcoinler Yeni İvmelenmeye Hazırlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasaları son haftalarda yoğun bir şekilde dalgalanmaya devam ediyor. Elon Musk’ın paylaşımları ve Tesla’nın 1.5 milyar dolar değerinde yaptığı alım ile Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve 48 bin doları aşmayı başardı. Bitcoin fiyatı 47 bin dolar seviyesinin altında düzeltme yaşadı ve sınırlı bir düşüş oldu.

BTC, 47 binin üzerine yönünü geri çevirdi ve boğalar 48 bin dolar seviyesinin üzerinde yeni bir artışı beklemeye başladı. Ayrıca, çoğu büyük altcoin daha fazla yükselişe işaret ediyor. Analistlere göre ETH, 1.750 doların üzerinde sabit seyirde izliyor ve boğalar 1.800 doların üzerinde bir kırılmayı hedefleyebilir.

Boğalar BTC ve ETH’de Kırılma Bekliyor

Boğalar BTC ve ETH’de Kırılma Bekliyor
Kaynak: piyasa.paratic.com

BTC’nin 48 bin doların üzerindeki kapanışın, 48.500 dolar ve 48.600 dolar seviyelerine doğru istikrarlı bir artışı mümkün kılacağı belirtiliyor. Aşağı yönde ise fiyat 47 bin doların üzerinde sabit seyir olabilir.

BTC’den sonraki en değerli kripto para birimi olan Ethereum’a bakacak olursak, 1.740 dolar destek bölgesi test edildi ve bu aralıkta kalındı.

Kaynak: piyasa.paratic.com

Boğalar için kilit engelin 1.800 dolar olduğu ve bu seviyenin üzerinde görülecek net bir kırılmanın 1.830 dolara doğru yeni bir testin kapısını açabileceği ifade ediliyor. Aşağı yönde ise 1.750 dolar ve 1.740 dolar üzerinde sabit görünüm sürebilir.

Altcoinlerde İstikrar Beklentisi Mevcut

Altcoinlere bakıldığında bu hafta Cardano’nun hızlı bir ivme yakaladığı görülüyor. Uzmanlar yükseliş trendinden aldığı güçle ADA’nın 1 dolara ulaşabileceğini belirtiyor.

Kaynak: piyasa.paratic.com

Son verilere göre 0.880 USD ve 0.900 USD üzerinde istikrarlı bir görüntü çiziyor. Litecoin ise sürekli olarak 190 dolar ve 192 dolar direnç seviyelerine doğru yükseliyor. Kripto para bugün gündüz saatlerinde 188 doları test etti.

Kaynak: piyasa.paratic.com

Ripple tarafında da yükseliş kendisini gösteriyor. 0,55 dolar ve 0,58 dolar direnç seviyelerinin üzerinde bir görüntü çiziliyor. Şu anda kazançlarını pekiştiren XRP, 0,600 dolar direnç seviyesini aşmak için başka bir girişimde bulunabilir. Aşağı yönde ise 0,550 ABD doları seviyesi güçlü bir destek sağlayabilir.

Kaynak: piyasa.paratic.com

Diğer altcoinlerde bakıldığında GRT, NANO, VGX, YFI, OCEAN, ATOM, DGB, FTM, XVG, VET, BAT ve ZRX dahil olmak üzere birçok altcoin yüzde 15’in üzerine çıktı. Bunlardan GRT yaklaşık yüzde 70 oranında değer kazandı ve 2,7 doların üzerinde işlem gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%