Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin, Elon Musk Etkisiyle Şubat Ayından Bu Yana Tüm Kazançlarını Sildi

BTC düşüşü ile 8 Şubat tarihine geri dönüş yapmış oldu.
Bitcoin, Elon Musk Etkisiyle Şubat Ayından Bu Yana Tüm Kazançlarını Sildi

Bitcoin bu yılın başından itibaren sektöre yönelik olumlu haberlerin etkisiyle sert bir yükseliş trendi yakaladı. Kripto para geçtiğimiz ay 65.000 dolara yaklaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini test etti. Bu noktadan itibaren düzeltme sürecine giren kripto para Şubat ayından itibaren elde ettiği tüm kazançları silmiş oldu.

Bitcoin, ATH seviyesinden bu yana %40 düşüş yaşadı ve an itibariyle 40.000 dolar bandında işlem görüyor. Dünyanın en zengin insanlarından Elon Musk’ın yapmış olduğu paylaşımlar kripto para piyasasında iki yönlü hareketlerin yaşanmasına neden oldu. Tesla ilk olarak 8 Şubat tarihinde araç satışlarında Bitcoin ile ödeme kabul edeceğini açıkladı.

Bitcoin 3 aylık tablo
Kaynak: TradingView

Bu açıklama sonrası kripto para birimi yükselişini hızlandırdı. Geçtiğimiz günlerde araç satışlarında artık Bitcoin kabul edilmeyeceği açıklandı ve kripto para aşağı yönde hareket etti. Musk, kripto para biriminin çevresel yüküne yönelik eleştirilerde bulundu ve sonrasında Bitcoin yaklaşık %15 düştü.

City Index’in kıdemli finans piyasaları analisti Fiona Cincotta, “Kriptoda gördüğümüz bu devasa dalgalanmalar, kriptonun bir varlık olarak spekülatif doğasını gerçekten vurguluyor. Elon Musk kripto dünyasında alım satımları yönlendiriyor ve ilk kez sorun çıkarıyor ve bunun son kez olacağını da tahmin edemiyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Şubat ayında Tesla’nın Bitcoin kabul edeceğini duyurması, kripto para sektöründeki kişiler tarafından dönüm noktası olarak kabul edilmişti. Son düşüş dalgası ile Bitcoin’in piyasa değeri 750 milyar dolara kadar geriledi.



Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



Sponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum