Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin %20’lik Düzeltme, Kısa Pozisyonların Artmasına Neden Oldu

Vadeli işlemlerde kısa pozisyon açanların sayısı arttı.
Bitcoin %20’lik Düzeltme, Kısa Pozisyonların Artmasına Neden Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin’in %13’lük düzeltmesi tüccarlar tarafından fark edilmedi ve çoğu yatırımcı, değerini kaybeden bir varlıktan kâr elde etmelerini sağlayan kısa pozisyonlar açmaya başladı.

CryptoQuant CEO’su tarafından sağlanan paylaşıma göre, Bitcoin piyasada bir geri çekilme ile karşı karşıya kaldıktan sonra türev piyasası artan bir satış (kısa) sipariş hacmi ile karşı karşıya kaldı. Bunun ana nedeninin piyasadaki artan korkuya bağlı olduğu belirtiliyor.

Oanda Craig Erlam’ın kıdemli piyasa analisti, Bitcoin düzeltmesinin, özellikle kripto para biriminin son birkaç ayda yaklaşık %66 ve yılın başından bu yana daha da fazla artmasından sonra, er ya da geç gerçekleşmesi gereken beklenen bir olay olduğunu belirtti.

Bitcoin kısa ve uzun vadeli pozisyonlar
Kaynak: CryptoQuant

Çoğu analist, Bitcoin’in bir döngünün dağıtım aşamasına girmek ve biraz yavaşlamaktan başka seçeneği olmadığı konusunda hemfikir. Piyasanın son aylarda yaşadığı rallinin boyutuyla karşılaştırıldığında 50.000 dolar seviyesine kadar bir düzeltme olabileceği ihtimaline değiniliyor.

Daha önce, piyasada Mayıs ayında başlayan küçük bir düzeltme, aşırı kaldıraçlı piyasa ve Çin’de madencilere yönelik baskı nedeniyle, fiyat 28.000 dolara kadar geriledi. Bu geri çekilmenin oranı %50’ye kadar çıkmıştı.

Bitcoin yazım itibariyle düşüş sonrası kayıplarını geri alıyor. Kripto para birimi an itibariyle 57.600 dolar seviyesinden işlem görüyor. BTC geçtiğimiz hafta 69.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%