Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Düşüş Trendinin Altında 33 Bin Dolar Seviyesinde Kaldı

Kripto para 35.000 doların üzerine çıkamadı ve geri çekildi.
Bitcoin Düşüş Trendinin Altında 33 Bin Dolar Seviyesinde Kaldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geride kalan saatlerde 33.000 doların üzerinde seyretse de, dirençten geri döndü ve 32.000 dolar seviyesine geri döndü. Kripto para birimi şu anda 100 saatlik asit hareketli ortalamanın altında ve 32.800 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Analistlere göre yükselişin devam etmesi için 34.000 dolar bölgesindeki direncin temizlenmesi gerekiyor. Burada oluşan dirençte önemli bir düşüş çizgisi yer alıyor.

BTC 33 bin dolar altına düştü
Kaynak: TradingView

Bitcoin’in pozitif bir bölgeye geçmek için 100 saatlik SMA’yı temizlemeli ve ardından 34.000 dolar bölgesinin üzerine çıkması gerekiyor. Boğalar için bir sonraki büyük direnç 35.000 dolar olabilir.

Bu direncin aşılamaması halinde BTC yönünü yeniden aşağı çevirebilir. Aşağı yönde ilk destek 31.000 dolar bölgesinde oluşuyor. Düşüşün devam etmesi fiyatın 30.000 dolar ve altındaki bölgelere gerilemesine neden olabilir.

Ethereum tarafında da benzer bir görüntü var ve fiyat 2.000 doların üzerinde tutunamadı. Parite şu an da 1.900 dolar seviyesinden işlem görüyor. Saatlik grafikte 2.060 dolar civarında dirençle oluşan önemli bir düşüş trendi çizgisi var.

ETH 2 bin dolar altına geri düştü
Kaynak: TradingView

ETH için yukarı yöndeki ilk direnç 1.950 dolar seviyesinde oluşuyor. 2.000 dolar üzerindeki kırılmalar, ETH için yeni bir yükselişin kapısını aralayabilir. Bu dirençler aşılamazsa kripto para yeni bir düşüş başlatabilir. Ethereum için ilk destek 1.850 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor.

1.800 dolarlık bölgenin altında aşağı yönlü bir kırılma, boğalar üzerinde çok fazla baskı oluşturabilir. Belirtilen durumda, fiyatın yakın vadede 1.700 dolarlık bölgeye yeniden gerileyebilir.

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin ve Ethereum’un toplam piyasa değerleri sırasıyla 615 milyar dolar ve 223 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Piyasanın toplam değeri ise 1.3 trilyon dolar seviyesinde.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu