Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’de Dibi Alanlar En Yüksek Seviyelerde Bile Satmayı Düşünmüyor

Uzun vadeli yatırımcılar varlıklarını tutmayı tercih ediyor.
Bitcoin’de Dibi Alanlar En Yüksek Seviyelerde Bile Satmayı Düşünmüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Zincir verileri, 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyelerinde ve üzerinde alım yapan Bitcoin yatırımcılarının hala satmadığını gösteriyor. HODL Waves dalgaları, BTC arzının büyük bölümünü, uzun vadeli yatırımcıların oluşturduğunu ortaya koydu.

2021’deki güçlü kazanımlara ve eşit derecede güçlü düzeltmelere rağmen, Kasım 2020’de veya sonrasında piyasaya giren yatırımcılar satmayı reddediyor.

BTC HODL Waves grafiği
Kaynak: Glassnode

Harcanmamış işlem çıktılarının yaş dağılımını izleyen HODL Waves, altı ila on iki aylık yatırımcılar tarafından kontrol edilen arzın arttığını gösteriyor. Bu veri Haziran başında %8,7 iken, Kasım itibariyle %21,4’e kadar yükseldi.

Birkaç yıl boyunca tutulan madeni paralar da biraz azalış meydana geldi. Bu da ufak satışların gerçekleştiğini ve altı ila on iki aylık grup hariç, yatırımcıların kararlılığının sabit kaldığını vurguluyor.

Bazı BTC sahiplerinin, fiyat tüm zamanların en yüksek seviyelerinde olsa bile mevcut şartlarda satış yapmayı düşünmediği belirtiliyor.

BTC uyku hali akış grafiği
Kaynak: Glassnode

Analist uyku hali akış şeması metriğini gösterdi ve burada eski paraların harcanma oranının düşük olduğuna dikkat çekti. Zincir içi analist William Clemente, Bitcoin boğa piyasasının mevcut metriklere göre devam edebileceğini söyledi.

Bitcoin geçtiğimiz hafta 69.000 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini test etti. Burada satış baskısı karşılaşan kripto para birimi, 58.000 dolar seviyelerine kadar geriledi. Parite an itibariyle 1,12 milyar dolar piyasa değeri ile 59.700 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%