Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’deki Dalgalanmanın Azalması için Düzenlemeye İhtiyaç Duyuluyor

Bridgewater'ın yatırım araştırma direktörü, yeni düzenlemeler ile beraber Bitcoin'in daha istikrarlı ve likit hale geleceğini savundu.
Bitcoin’deki Dalgalanmanın Azalması için Düzenlemeye İhtiyaç Duyuluyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasası, geleneksel yatırım araçlarına göre çok daha sert iniş ve çıkışlar sergileyebiliyor. Bu durum yatırımcıların zarar görmesine neden olabiliyor. Dolayısıyla piyasaya girmeyi düşünen yatırımcılar riskten kaçınıyor ve fikir değiştiriyor.

Varlık yönetimi firması Bridgewater’da kıdemli bir analist, düzenlemenin potansiyel olarak Bitcoin’i ( BTC ) kurumsal yatırımcılar için iyi bir varlık haline getirebileceğine inanıyor. Bridgewater yatırım araştırması direktörü Rebecca Patterson, Bitcoin etrafındaki düzenleyici kesinliğin, kripto para biriminin yüksek volatilite ve düşük likidite ile ilişkili en büyük sorunlarından bazılarını çözeceğini düşünüyor.

Düzenleyici Ekosistem Yatırımcı Çekebilir

Düzenleyici Ekosistem Yatırımcı Çekebilir

Analist Patterson dalgalanma ve likidite gibi çeşitli sorunların, BTC’ye potansiyel geçişin ana engelleri olduğunu düşünüyor. Bitcoin’in Twitter’da yapılan bir paylaşım ile yüzde 10 aşağı ya da yukarı yönde hareket etmesinin, yatırımcıları korkuttuğunu belirten analist, yeni düzenlemelerin gelmesi halinde bu sorunun aşılacağını söyledi.

Bitcoin’in daha iyi düzenlenmiş bir varlık haline gelmesi durumunda hem volatilite sorununun hem de likidite sorunlarının azalacağını düşünen Patterson, “Bitcoin ve diğer para birimleri etrafında gelişen gerçek bir düzenleyici ekosisteme ne kadar sahip olursanız, diğer yatırımcı türleri o kadar rahat gelecektir, bu likidite getirecek, bu oynaklığı azaltacaktır.” açıklamasında bulundu.

Patterson ayrıca, Bitcoin’e alternatif para birimi olarak değil, dijital altın olarak baktığını söyledi. Analist birçok yatırımcının, merkez bankası para basımının tetiklediği enflasyonla ilgili endişeler nedeniyle Bitcoin’e sıcak baktığını belirtti.

BTC’nin dijital altın olması için bazı şeyleri kanıtlaması gerektiğini belirten Patterson, “Kurumsal yatırımcılar olarak Bitcoin’in henüz dijital altın olup olmayacağını bilmiyoruz, zamanla olabilir. Ancak bunu henüz güvenle söyleyebileceğimizi sanmıyorum.” diye konuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu