Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Borsalardan Çıkmaya Devam Ederken Likit Olmayan Arz ATH’a Ulaştı

Veriler borsalardan BTC çıkışının sürdüğünü gösteriyor.
Bitcoin Borsalardan Çıkmaya Devam Ederken Likit Olmayan Arz ATH’a Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Analitik şirketi Glassnode tarafından paylaşılan veriler, Bitcoin’in likit olmayan arzının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösterirken, yatırımcılar BTC’lerini birden fazla merkezi kripto borsasından alıp soğuk cüzdanlara çekiyor.

Whale Alert, bu işlemler arasında anonim cüzdanlar arasında 15.000 Bitcoin’in taşındığını rapor etti. Likit olmayan BTC arzı hızlı bir şekilde yükselirken, bu durum yükselişin devam edeceği şeklinde yorumlanıyor.

BTC likit olmayan arzı
Kaynak: Glassnode

Bu durumu destekleyen bir diğer veri ise, merkezi borsalardaki Bitcoin arzının sürekli azalmaya devam etmesi oluyor. Balinalar varlıklarını soğuk cüzdanlara taşıyor ve bu uzun süre satış yapmayacakları anlamına geliyor.

Bitcoin’in son haftalardaki yükseliş eğrisi bu verileri destekler nitelikte. Kripto para birimi Eylül sonunda yükselişini hızlandırarak, 47.000 dolardan 67.000 dolara kadar yükselerek tüm zamanların en büyük zirvesine ulaştı.

BTC borsalardaki değişimi
Kaynak: Glassnode

Buradan geri çekilen BTC, an itibariyle 62.000 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para birimi yükseliş dalgası ile beraber piyasa değerini de 1.1 trilyon doların üzerine taşıdı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%