Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Borsalara Girişi Artarken Yatırımcılarda Satış Beklentisi Oluşuyor

Son veriler merkezi borsalara giren Bitcoin miktarında artış olduğunu gösteriyor. Detaylar haberde…
Bitcoin’in Borsalara Girişi Artarken Yatırımcılarda Satış Beklentisi Oluşuyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Merkezi borsalardaki madeni para akışını izleyen bir blok zinciri göstergesi, Mayıs 2021 çöküşünden önce görülene benzer şekilde yatırımcı duyarlılığında düşüş eğilimi olduğunu gösteriyor.

Glassnode verileri, net döviz akışlarının 90 günlük hareketli ortalamasının pozitife döndüğünü bildiriyor. Bu durum borsalara giren kripto para miktarının çıkandan fazla olduğu anlamına geliyor.

Net girişler, yatırımcının satma niyetini ifade ederken, tutarlı çıkışlar varlıkları tutma hissiyatını temsil eder ve piyasadan dolaşımdaki arzı alarak fiyat artışlarının önünü açar. 90 günlük ortalama net akışlar 13 Mayıs 2021’de pozitife döndü ve ardından Bitcoin 50.000 dolardan 30.000 dolara düştü

BTC borsa net giriş çıkış grafiği
Kaynak: Glassnode

Geçtiğimiz yılın Nisan ayına kadar bu veri negatif bölgedeydi ve BTC 60.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmıştı. Benzer bir model, Ekim ayında Bitcoin’in %40 artarak 65.000 doların üzerinde yeni rekor seviyelere yükseldiği zaman gözlenmişti.

Kripto para birimi, Aralık ayının başından bu yana 45.500 ila 52.000 dolar aralığında hareket ediyor. Federal Rezerv’in Aralık toplantı tutanakları ve bu hafta yayınlanması planlanan ABD iş verileri, kripto para piyasasındaki oynaklığı artırabilir. Bitcoin yazım itibariyle 47.250 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu