Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Borsaya Giriş Oranı Haziran Sonrası En Yüksek Seviyeyi Gördü

Borsalara giren BTC miktarı artmaya devam ediyor. Bu piyasada düşüş beklentisini artıran bir gelişme olarak biliniyor.
Bitcoin Borsaya Giriş Oranı Haziran Sonrası En Yüksek Seviyeyi Gördü
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin’in borsa faaliyeti, fiyattaki bir sıçramanın ortasında bu haftanın başından bu yana önemli ölçüde artıyor. Santiment tarafından yayınlanan son verilere göre, dijital borsalara geçtiğimiz gün günü yaklaşık 1,68 milyon BTC girişi gerçekleşti.

Bu oran 19 Haziran 2019’dan bu yana en yüksek seviye olarak kayıtlara geçti. Santiment ayrıca BTC balina aktivitesinde önemli bir sıçramanın altını çiziyor. Analitik firmasına göre, 100 ila 10.000 BTC arasında tutan Bitcoin milyoner adresleri 20.000 BTC alımı gerçekleştirdi.

BTC borsa girişleri
Kaynak: Santiment

Glassnode, en son zincir üstü analiz raporunda,bazı tüccarlar ve yatırımcıların kar elde ettiği ve piyasa gücünden yararlandığı göründüğünden, bu hafta borsalara genel net girişler olduğunu belirtiyor.

Büyük BTC adresleri, dünyanın en büyük kripto para biriminin genel ağ etkinliğinde önemli bir rol oynuyor. 100 ila 10.000 BTC arasında tutan Bitcoin milyoner cüzdanları, toplam arzın yaklaşık %50’si olan 9 milyondan fazla Bitcoin’e sahip konumda.

Bitcoin son veriler itibariyle 47.200 dolar seviyesinden işlem görüyor. Geçtiğimiz günlerde 50.000 doların üzerine çıkan kripto para birimi, satış baskısı gördü ve geri çekildi. Kripto para piyasası ise 2 trilyon doların üzerinde tutunmaya devam ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%