Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Borsalardaki Arzı Ocak Ayında Düşüşünü Sürdürüyor

Yeni yılda Bitcoin’in fiyatı düşerken, borsa arzı azalmaya devam ediyor.
Bitcoin’in Borsalardaki Arzı Ocak Ayında Düşüşünü Sürdürüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin döviz rezervleri, 2022’nin alıcılar arasındaki iştahın azalmasıyla rekor düşük seviyelerine geri döndü. CryptoQuant’tan gelen veriler, 4 Ocak itibariyle 21 borsada 2.308 milyon BTC rezervi olduğunu gösteriyor.

Kurumsallar tatil döneminden sonra piyasaya döndükçe, düşüş trendi yeniden başladı ve bu, daha büyük hacimli alıcıların ilk çeyrek başında devreye gireceği beklentileriyle uyumlu duruyor.

Farklı istatistik kaynakları, değişen sayıda borsa ve cüzdan kullanır ve bu da neredeyse karşılaştırılabilir olmayan verilerle sonuçlanıyor. Dahil edilen platformlara bağlı olarak, bazı borsalar geçen ay bakiyelerinde genel bir düşüş görürken, diğerleri bir artış gördüğünden, eğilim de farklı olabilir.

BTC döviz rezervleri
Kaynak: CryptoQuant

Borsalardaki Bitcoin arzının azalmasın, ilerleyen süreçte fiyatın artacağı şekilde yorumlanır. Çünkü yatırımcılar kripto varlıklarını tutma niyetindedir. Kripto para birimi fiyat olarak 46.000 dolar seviyesinin üzerinde durmaya çalışıyor.

Geçtiğimiz Kasım ayında BTC, 69.000 dolara kadar tırmanmış ve bu tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kayıtlara geçmişti. Buradan yönünü aşağı çeviren BTC’nin kayıpları, %30’un üzerine çıkmış durumda.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%