Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Balinaları Son 4 Günde 50 Bin BTC Alımı Yaptı

Balinalar varlıklarını borsalardan soğuk cüzdanlara aktarıyor.
Bitcoin Balinaları Son 4 Günde 50 Bin BTC Alımı Yaptı

Bitcoin geçtiğimiz haftadan bu yana yönün aşağı çevirdi ve düşüşünü sürdürüyor. Veriler bu düşüşün balinalar tarafından alım fırsatı olarak değerlendirildiğini gösteriyor.

Santiment tarafından yayınlanan en son verilere göre, 10.000 ila 100.000 arasında madeni para tutan büyük Bitcoin adresleri, son 4 gün içinde yaklaşık 50.000 BTC biriktirdi.

Düşüşe rağmen, Bitcoin milyonerleri son birkaç hafta içinde BTC portföylerini önemli ölçüde genişletti. Glassnode’a göre, uzun vadeli Bitcoin sahipleri artık toplam arzın yaklaşık %80’ini elinde tutuyor.

Balinaların BTC alımları
Kaynak: Santiment

Bu birikime ek olarak, Bitcoin balina hesapları da dijital varlıklarını önde gelen kripto borsalarından bilinmeyen cüzdanlara taşıyor. Zincir analistleri, balinaların Bitcoin satın almaya devam ettiğinin altını çiziyor.

Geçtiğimiz hafta BTC’nin fiyatı 52.000 dolardan 43.000 dolara düştüğü için muazzam bir oynaklık gördü. Son kripto oynaklığı , 1,3 milyar doların üzerinde uzun Bitcoin alım satım pozisyonlarının tasfiyesi de dahil olmak üzere yaklaşık 3,4 milyar dolar değerinde uzun pozisyonu tasfiye etti.

Kripto para biriminin piyasa değeri 850 milyar dolar seviyesinde. Son düşüş ile beraber piyasa değerinde 100 milyar doların üzerinde kayıp gerçekleşti. Bitcoin haftaya da düşüşle başladı ve an itibariyle 44.250 dolar seviyesinden işlem görüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum