Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Balinaları Dipten Alım Bölgesi Olarak 52 Bin Dolar Seviyesini Görüyor

BTC düzeltme yaparken balinaların alım iştahı artmaya devam ediyor.
Bitcoin Balinaları Dipten Alım Bölgesi Olarak 52 Bin Dolar Seviyesini Görüyor

Bitcoin son günlerde 60.000 dolar direncini kırmak için mücadele ederken, yeni bir düzeltme aldı ve 57.000 dolar seviyesine geriledi. Konsolidasyon dönemi sürerken, tüccarlar BTC için yeni alımlar yapmaya hazırlanıyor. Veriler borsalara giren stablecoin miktarının artmaya devam ettiğini gösteriyor. Bu da paranın coinlere akacağını düşündürüyor.

Borsalardaki sabit para rezervleri, son günlerde 11,5 milyar doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. An itibariyle bu oran halen 11 milyar doların üzerinde görünüyor. Analist Lex Moskovski borsalarda paraların kaldığı sürece boğanın biteceğini düşünmediğini söyledi

BTC balina cüzdanları
Kaynak: Whalemap

Veriler aynı zamanda Bitcoin balinalarının 54.000 ila 58.000 dolar arasında önemli pozisyonlar biriktirdiğini gösteriyor. Kripto para tüccarları, birçok kripto para birimi için boğanın yakın zamanda sona ermeyeceğinin bir işareti olarak borsalara hala stablecoin gönderiyorlar.

İzleme platofrmu Whalemap ekibi, balina birikimi kümeleri, NVT, zincir içi hacim profili ve diğer zincir üstü ölçümler 52.000 dolar seviyesinin taban olması gerektiğini belirtiyor. Dolayısıyla Bitcoin’de belirli düzeltmelerin olabileceği ancak orta vadede boğanın devam edileceği tahmin ediliyor.

Bitcoin günlük grafik
Kaynak: TradingView

Güncel veriler Bitcoin’in piyasa değerinin 1.073 trilyon dolar seviyesinde olduğunu gösteriyor. Kripto paranın piyasa hakimiyeti ise %43.9’a kadar geriledi. Bu düşüşte son dönemde Etheruem ve Dogecoin’in dikkat çeken yükselişleri önemli rol oynadı.

Ethereum 4.100 dolar ile tüm zamanların en yükseğini gördü. Dogecoin ise 0,74 dolara tırmandıktan sonra, sert bir düşüş yaşadı ve an itibariyle 0,49 dolar seviyesinden işlem görüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum